Neznámý listnáč



host - 67.4 (?) 
12.5.2012 13:24, zobrazeno: 3957x

Dobrý den,

před třemi týdny jsem zasadil semínka listnáče posbíraná v centru Brna a už vyklíčily. Nevíte, prosím, co je to za strom?

Děkuji, D.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 13.5.2012 0:13

Jak vypadala ona semínka? Jak byla velká, jaký měla a jakou měla barvu?

Vzpomenete si, jak vypadal onen strom? Kde přesně roste?

Předběžně tipuji, že se jedná o nějakou bobovitou/vikvovitou/motýlokvětou rostlinu - nahovětvec, dřezovec apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.4 (?), 14.5.2012 11:33

Tak jsem si šel znovu prohlédnout strom, ze kterého jsem sesbíral semena. Moje přítelkyně mi řekla, že vypadá jako akát. Na Vaši radu jsem si prošel bobovité stromy a všechny znaky ukazují, že jde o Trnovník akát (Robinia pseudoacacia). Zvláště lusky se semeny vypadaly zcela stejně. Tímto děkuji za nasměrování k identifikaci.

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 14.5.2012 12:09

Je pravda, že ten mne taky napadl (snad jako první), ale říkal jsem si, že tak obyčejný a všeobecně známý strom to určitě nebude. Zkusil jsem tedy tipnout něco "lepšího" i s rizikem, že mnou jmenované stromy malí listy sudozpeřené a na fotce je list lichizpeřený (říkal jsem si, že třeba mladé rostlinky je takové mohou mít). No, když o tom člověk moc přemýšlí, tak to někdy překombinuje :-(.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika