nekonečná likvidace škumpy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 204.34 (?) 
14.10.2008 18:41

Běžně pěstované škumpy jsou nebezpečné jen pro zvlášť citlivé osoby.

Opravdu jedovaté škumpy velmi výjimečně pěstují v některých botanických zahradách a mají je důkladně ohrazené, aby se z nim běžný návštěvník nemohl dostat.

Nedémonizujte škumpy. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 14.10.2008 19:30

Mužu se zeptat, dá se škumpa udržet nějakym střihem v menším stavu.Já osobně jí ještě nemám, ale jak to tak pročítám, nabývám dojmu že se k nám doplazí od sousedky, je sice nad máma v kopci a dělí nás zamkovka, ale když podlezla kůlnu, pár obrubníků jí nezastaví.Ta její je čtyřletá a krásně zdobí, ale chtělo by to aby zůstala takhle velká.Dík Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 14.10.2008 19:34

Určitě by šla, řezem,jak ho vést, netušim.Nejkrásněší je však volně rostoucí, to udělá zelený deštník za krátkou dobu, zabere to ale trošičku místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 14.10.2008 19:41

No právě, má dvě sesazený našikmo s sobě, to bude megadeštník, teď jak je vybarvená je opravdu krásná.Dík L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 14.10.2008 19:57

My máme škumpu taky na zahradě, barva nádherná.Ten megadeštník není špatný nápad.My už ji máme asi 4-5 m vysokou, šířka koruny 5-6 m, stáří cca 15 let.Existují kultivary s,,vystřihovanými" listy, naštěstí odnožují méně, ale také slaběji rostou.My ji máme na školní zahradě, roční přírůstek 5-10 cm, výžka 2-3 m, připadá mi furt stejná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.9 (?), 25.5.2022 16:01

Dobrý den!

Je jen jediný způsob, jak se škumpy zbavit. Roudop nepomůže!

GARLEN 4EC (Škumpu uříznout u země a řez několikrát za sezonu natřít, event. navrtat a do děr vlít přípravek) a samozřejmě sekat znovu a znovu vyrůstající výhony. Ale pozor! Pokud je nespálíte v ohni nebo nevhodíte do popelnice, ale jen tak pohodíte na kompost, vyraší vám znovu tam, kde to budete čekat nejmíň. Je to nebezpečný nezmar. Krásný strom či keř, ale velmi zákeřně jedovatý. Hlavně pro malé děti.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.220 (?), 22.10.2008 10:54

Paní Zuzano dobrý den,

nevím, nakolik je dotaz ještě aktuální. Zkuste přípravek GARLON 4EC.

Hodně štěstí. Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.181 (?), 18.1.2009 17:05

Použil sem silnější dávku randabu, ktery sem nastříkal jen na listy.Asi za 14 dní listy oschli, a na podzim už byl uschlý i kmen který se dal zlomit.Pokud uřežete brzo tak znova obraší.Já sem ho zlikvidoval během roku.Doporučil bych postříkat na jaře jak bude mít listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 20.1.2009 23:09

Na jaře bych to nestříkal, protože to nemá moc cenu, míza jde od kořenů do listů.Účelnější bych to viděl na konci léta, kdy se míza vrací do kořenů a bere s sebou i herbicidy.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.52 (?), 5.6.2009 12:01

Protože je škumpa na podzim krásná a věděla jsem o jejím agresivním rozrůstání, zasadila jsem ji do květináče (ani ne moc velkého) a každoročně ji přesazuji do o trochu většího a mám po starostech. Přes zimu nedávám květináč do země, nechám ji volně stát na zahradě a přesto nezmrzne. Mohu jen doporučit. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika