nekonečná likvidace škumpy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 106.19 (?) 
23.6.2009 14:25

Zdravím, škump mám na zahradě několik, od naprosto volně rostoucích, až po stříhané, nízké, a dělají mi pouze radost. Je to nádherný strom, od jara do jara, pro každé období má něco!

A roste pouze tam, kde chci, bez jakékoliv chemie. V pravidelně sekaném trávníku nemá šanci, a po čase to i vzdá, ve skalkách a okolí jezer neproroste mulčem (textilie + kůra nebo kačírek), a když se jí podaří přeci jen vykouknout kde nesekám, nebo není mulčováno, stačí ji vytrhnout, ideální je za vlhka, jde i s 0,5 - 1m kořenu od mateční rostliny, a je opět na dlouho pokoj...

Lumikol, se sestřihem si hlavu nedělejte, i kdyby jste ji sestřihla 10cm nad zemí, obrazí...:)) Prostě ji střihejte jak se Vám líbí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 25.6.2009 3:15

V sadovnictví jsme se učili, že existuje škumpa, která neodnožuje.Vůbec ale netušim, co to je zač, podle mě to je roubovanec nebo očkovaneč škumpy na nějakou neodnožující podnož, netušim ale na jakou.Vím, že se to dá těžko sehnat.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.151 (?), 10.5.2013 13:18

Dobrý den, tak to Vám tedy závidím. Já zdědil škumpy na zahradě po otci poté, co nám rodiče přenechali dům s pozemkem k užívání. V souvislosti s drobnými úpravami zeleně jsme zlikvidovali jednu škumpu (rostly dvě vedle sebe). Na břeh, kde byly obě, jsme dali souvislou vrstvu mulče (kůra, piliny,hobliny) cca 30cm a upravili k obrazu svému. Po necelém roce to začlo. Sem tam výhon, který jsme vytrhli, o pár metrů dál pět potvor v trávníku atd. Sečeme max po 2 týdnech a škumpě to absolutně nevadí. Poté co vytrháme výhony v mulči, do 14 dní je z 50 vytrhaných výhonů 60 nových. Nevím, jestli je to z pokácené, nebo živé škumpy, nebo jestli měly obě jeden kořenový systém. Strom je to krásný, ale také nezničitelná bestie, která u nás nemá co dělat. Jako bychom neměli dost zdejších pěkných rostlin a stromů.  Dnes bych nechtěl zahradu, kde je škumpa, nebo v blízkosti, ani kdyby mi za to platili. Bidlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 16.5.2013 22:22

Bidlo, neklesejte na mysli - sousedé měli na hranici pozemku 3 škumpy, po cca 30 letech je pokáceli, načež začalo Vámi popisované rodeo - po roce vytahování kořenů a výhonů se mi je povedlo v roce následujícím zlikvidovat za jeden den: počkala jsem na polovinu léta, výhony byly silné asi na prst s výškou do pasu - byl toho slušný lesík, asi plocha 8x3m, kde už skoro nic jiného nerostlo.

Vzít neředěný Roundup a zahradnické nůžky a všechny výhony střihnout cca 10cm nad zemí a hned natřít koncentrátem, co si pamatuju, stříhala jsem max 5 výhonů a hned natírala, aby to nezaschlo a chemie se dostala do mízního systému rostliny v co největší míře.

Za 3 měsíce se objevily poslední dva výhony, dopadly stejně a od té doby mám už 3 roky pokoj.

Nutno říct, že jsem stejným způsobem "obhospodařila" i sousedovic výhony (s jejich souhlasem), jinak by to asi neskončilo nikdy.

Držím palce, jde to ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.20 (?), 18.7.2013 12:06

Mám obdobný problém, určitě tento způsob odzkouším, dám vědět. S.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika