Mimosa pudica - Citlivka stydlivá



host - 130.3 (?)
4.2.2009 11:08

Dostala jsem rostlinku od známých, už větší, ale vůbec nekvete. Znamí si také ztěžují, že jim vůbec nikdy nevykvetla. Může mi nekdo poradit, jak vyprovokovat kvetení. Díky E

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 52.85 (?), 2.8.2008 7:38
Získal jsem několik sememn s rostliny v botanické zahradě v Kingstownu na St.Vincentu.Vyklíčí asi tak každé dvacáté.Rostlina roste velmi dobře na proskleném balkoně, přímo na slunci.Bleskově reaguje na prudší pohyb, nebo na zvýšení teploty v blízkosti lístků okamžitým zvadnutím celé rostliny.Pro větší atraktivitu ji mám umístněnou vedle Dioanea muscipula(mucholapka)což tvoří ucelené společenství dvou nejrychleji se pohybujících rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.234 (?), 5.10.2008 17:30

Ona Mimosa- Citlivka stydlivá mi vydržela přes léto v září opadala a zdá se, že se jara nedočká. asi uschne.Neví jestli jí zachraním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.76 (?), 16.10.2008 15:49
na jare jsem vypestovala se seminek rostlinky, ale hned ze zacatku nekolik neujalo a padli... jedna vydrzela cele leto a nadherne rostla a byl hezky pohled na listecky jak se vzdy zavirali... jenze ted napodzim jsem si vsimla ze mi vadne a mela jsem vedle ni... maly stromecek stejne rostlinky..manzel mi rikal ze asi dala zivot svemu diteti a proto ona uz skoncila svuj... ze se teda asi zajimave mnozi... kus za kus... smal se ze to bude jako s anasem... tak nevim... ted se venuji tedy te male rostlince a obavam se ze jak mi zase povyroste ze ji potka stejny osud...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.3 (?), 4.2.2009 11:08

Dostala jsem rostlinku od známých, už větší, ale vůbec nekvete. Znamí si také ztěžují, že jim vůbec nikdy nevykvetla. Může mi nekdo poradit, jak vyprovokovat kvetení. Díky E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.116 (?), 26.3.2009 10:25

Koupila jsem teď rostlinu v domění, že se jedná o mimosu. Má označení Acacia arwata (Mimosa). Teď nevím, jedná se o tutéž rostlinu nebo mám úplně něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.109 (?), 6.5.2009 22:55

Mimosa pudica je jedna z nekolika rostlin, ktera disponuje tzv. seismonastickymi pohyby. Ale pozor, neplette si je s podobne vypadajicimi acaciemi! Orangerie v Raduni je jeden velky paskvil, takze kdyz chcete mimosu (M. pudica, M. nuttalii, M. lutea) kupte si seminka v supermarketu nebo na internetu.

Kliceni pomuzete tim, ze seminka date do substratu tak 0,5 cm do zeme a zalijete horkou vodou 80 - 90 °C (proste primo z rychlovarne konvice konvice a prelit). Pak klici 80 % semen do 5 dnu.

Drzim palce, M. Petrasek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.190 (?), 21.11.2009 13:59

je to normalne na zimu jej zacnu opadavat listy ako ostatnym stromom, na jar vyzenu nove

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.6 (?), 15.1.2012 11:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jaké době semena začnou klíčit v hlíně a po jaké době například ve vatě. Objednala sem si z internetu 7 semen, 5 jich mam týden v květináči v substrátu a pořád nic. Ve středu jsem dala 2 semínka klíčit do vlhké vaty a taky pořád nic nedělají.. Jsou semínka špatná a já jsem koupila špatně? Prosím o brzkou odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.2 (?), 23.3.2014 14:19

Trochu mimosa opadat může je to normální jako u ostatních stromů. Na jaro zas vyrostou nové lístky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 16.1.2012 1:00

tak ja je na den namocila ve vode a na druhy den jsem je vysela a za tyden byla uz venku------  ja seminka kupuji na internetu a jsem vzdy spokojena-- ted je spatne svetlo, ale zitra nafotim a vlozim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika