Kastanovnik



host - 228.125 (?)
29.6.2015 21:33
Vosicky to snad nejsou, kupoval jsem je za par korun v lesoskolkach, ktere si je samy pestuji:). Uvidime, prihnojim, zkontroluju pripadnou hnilobu a dej se vule bozi.... A nebo stromek vztekle vyhodim a na podzim dam novy:).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 46.224 (?), 28.6.2015 12:31, zobrazeno: 6165x
Dobry den, Netusite co je s mym kastanovnikem? Mam jich vice, vsechny rostou jak z vody, jen tento po zime nevyrasil, listy vyhnal az ze spicich pupenu. Ale listy se uplne nevyvinou, jakoby se zaseknou v pocatecni fazi raseni a zustanou male a nevybarvene. Jinak strom je stale zivy, rasi dalsi listy, ale vsechny jsou na tom stejne, viz foto.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.38 (?), 28.6.2015 14:00

Podle té palmy vedle... vy je máte doma?indecision Nestříknul jste ho omylem nějakým Roundupem? Mám kaštanovníky dva větší stromky a i když moc nerostou a jinak má v zahradě snad každá kytka svého škůdce a chorobuno tohle na nich kupodivu nemámwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 28.6.2015 15:43
Nene, jsou venku, jen vedle je na letnim byte cykas:). Herbicid urcite ne, chemii se snazim nepouzivat. Rad bych mu pomohl, vloni po jarni vysadbe byl krasny, letos mi provedl toto. Zatim jsem mu jen ustrihl suche vetvicky a ted dumam, co mu vlastne je.... A jestli to nechat na prirode, ci necim postriknout, prihnojit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 28.6.2015 21:20

Podle barvy listů, bymu mohl chybět dusík, nemáte ho korovém mulči? Měla jsem zamulčovanou celou zahradu a rostlinám se vůbec nedařilo, protože rozkládající se mulč odebírá dusík. Pohnojila bych Cereritem, tím určitě nic nepokazíte. Záměrně nepíšu NPK, nebo rohovou moučku - kdyby to byl jiný prvčk, v Cereritu je myslím většinawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 28.6.2015 21:20

Jiný prvek...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.125 (?), 29.6.2015 1:08

Neco malo mulce tam mam, ale nevim nevim jestli to bude ta prava pricina. Prece jen ve stejnych podminkach mam dalsi kastanovniky a u nich zadny problem, naopak krasne prirustaji.  Obavam se spise nejake nemoci  - prece jen problem vznikl uz pri raseni na jare, kdy najednou zaschly (nevymrzly) uz narasene pupeny a vyrasily pozdeji az spici pupeny.  Spise to je o tom, jestli dat stromku jeste sanci a cekat na zlepseni treba i do pristiho roku, jestli a co pro to zlepseni stavu udelat a nebo stromek vyhodit a zasadit na stejne misto jiny (pokud to je ovsem nejaka nemoc, tak nevim zda by se neprenesla). Jine misto zvolit nechci, je soucasti vetsi aleje s pevne danymi rozestupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 29.6.2015 5:54

Pod mulčem se dějí věci! Hniloba, plísně+živočichové méně prospěšní, než milé dešťovkycrying. Odhrábněte, přičichněte, uvidíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.7 (?), 30.6.2015 9:24

Tak to je téma na diskusi jako hrom: Jak tedy chránit proti plevelu plochy třeba s výsadbou čarověníků? Před dlouhou dobou jsem se na to, jaký vliv má mulč na půdu, zde ptal a nakonec nebyla žádná odpověď. Mám na zahradě zřejmě doubrou půdu a hejna dešťovek, ale taky čarověníky... A nechci jen plevat a plevat a plevat, tak některé polochy mulčuju ale s obavami, že vyháním dešťovky a tím zhoršuju půdu... Máte prosím nějaké poznatky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 29.6.2015 14:26

Pokud víte, kde jste je kupoval, tak se obraťte na Státní rostlinolékařskou správu (SRS) s dotazem, jestli se nejedná o rostliny, které byly kvůli jisté karanténní chorobě stahovány z prodeje. Pak by jste měl nejen ověřeno o co se jedná, ale i v případě nepříjemné zprávy nárok na vrácení zaplaceného obnosu.

více snad tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 29.6.2015 21:33
Vosicky to snad nejsou, kupoval jsem je za par korun v lesoskolkach, ktere si je samy pestuji:). Uvidime, prihnojim, zkontroluju pripadnou hnilobu a dej se vule bozi.... A nebo stromek vztekle vyhodim a na podzim dam novy:).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika