Kalina bodnantská Viburnum x bodnantense "DAWN"



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.120 (?)
6.4.2015 21:19

To bude problém. Sama o sobě naroste bez problémů třeba do tří metrů a Vy byste ji chtěla držet na třičtvrtěmetru?

Zkuste shánět zakrslou formu kaliny vonné  - Viburnum farreri Compacta. K mání je jen velmi vzácně.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 92.133 (?), 6.4.2015 20:26, zobrazeno: 4446x

Dobrý den, prosím o radu. Je možné kalinu bodnantskou usměrnit řezem tak, aby vytvořila menší (do 0,75 metru) kompaktní keřík a aby kvetla?  Máte někdo s touto kalinou vlastní zkušenost? A kdy a jak ji stříhat? Právě kvůli květu v zimě, bych ji ráda zařadila do výsadby k jiným keřům atd. Díky moc za rady. Michaela

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.120 (?), 6.4.2015 21:19

To bude problém. Sama o sobě naroste bez problémů třeba do tří metrů a Vy byste ji chtěla držet na třičtvrtěmetru?

Zkuste shánět zakrslou formu kaliny vonné  - Viburnum farreri Compacta. K mání je jen velmi vzácně.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.133 (?), 6.4.2015 21:31

No, nepotěšil jste mě. opravdu jsem chtěla ;-) No, už ji mám doma, tak to zkusím, když tak přesadím na jiné stanoviště, kde může růst jak bude chtít ;-) Nicméně díky za tip, třeba se mi ji podaří nalézt. Kdyby jste věděl o nějaké jiné malé krásce kvetoucí přes zimu, budu tráda za tip :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika