jedlé kaštany



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?)
6.10.2008 14:01

Mám jedlý kaštan cca 5 roků. Zatím je cca 1m vysoký, neroste nijak rychle, ale začíná teď trochu sílit. Byl zakoupený jako sazenice v lesní školce. Pokud nic jiného, má krásné olistění a teď s podzimem pěkně mění barvu. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 164.37 (?), 17.11.2011 8:24

Scháním informace, kde v ČR rostou plodící jedlé kaštany. Děkuju všem, kteří mi zašlete souřadnice GPS nebo vyfocenou mapou a s popisem.

Podle mého znamého pěstitele by bylo vhodné vysadit stromy, které rostly v různých oblastech ČR a plodily. 

Rovněž záleží na půdě a ochraně mladých stromků před studenými větry popř mrazem (stačí třeba zábrana - ohrada ze starých oken, zbylých po výměně na baráku).  vino-sudy@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.213 (?), 21.1.2012 21:23

Kaštanová alej roste podél cesty z Morkovic do osady Skavsko, okres Kroměříž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.50 (?), 6.10.2008 7:30

Dobryý den, mám stejný problem a rada bych věděla jestli Vám někdo poradí co s tím děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 6.10.2008 14:01

Mám jedlý kaštan cca 5 roků. Zatím je cca 1m vysoký, neroste nijak rychle, ale začíná teď trochu sílit. Byl zakoupený jako sazenice v lesní školce. Pokud nic jiného, má krásné olistění a teď s podzimem pěkně mění barvu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.118 (?), 6.10.2008 16:43

Jedlý kaštan máme na zahradě asi 40let. Je příjemné pod ním sedět, ale jinak je s něho dost nepořádek, když kvete a zraje pořád jenom hrabete a hrabete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.120 (?), 25.10.2008 17:31

to je pravda, toho lupení a těch pichlavých bodláků! Na zahradě máme 2 vzrostlé kaštany a třetí děda vysadil u pole- žádná rarita- z kaštanů se dají vypěstovat další..Marcela - Rokycansko :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.40 (?), 16.9.2009 16:24

Dobrý den,

doufám, že se sem někdy podíváte a napíšete, zda Vám kaštan plodí. My máme také problém s tím, že "dozraje" najednou víc kaštánků, ale jsou prázdné. V parku je také takový kaštan, vždycky jsem si myslela, že to je tím, že je to nějaký "špatný" druh. Ale ten náš je ze školky, tak by snad měl být v pořádku. Jen jsme nevěděli, že k němu má být ještě jeden, takže jsme sice 2.kaštan vedle zasadili, ale zatím neplodil. Může být problém v tom?

Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.12 (?), 15.11.2011 22:01

Jedlý kaštan je opylován větrem. Navíc má pyl tendenci více opylit, pokud pochází z geneticky odlišné rostliny. Pokud máte 2, lépe 3 a ještě lépe mnohem víc jedinců, pak budou úrody stát za to. Roste bez větších potíží i v 600m.n.m. v podhůří Orlických hor, v Olešnici. Je to solitér a viděl jsem ho v létě. O plodech na něm nic nevím.

K plodům: Kaštanovník, a není v tom sám, nejprve odhodí nevyvinuté plody a teprve potom příjdou na řadu ty s životaschopnými semeny. Pokud je má. Sám mám semenáče (= gen. rozdílné) na pozemku, v cca 550m.n.m. Jarní mrazíky jim nedělají dobře, ale i tak větší z nich mají po třech letech 50cm.

Kaštanovmník čínský je podle mě velice slibná záležitost. Obzvláště, pokud si ho napěstujete ze semene, kdy přenos rakoviny kaštanovníku právě cestou semenem je velmi nepravděpodobný.  Můj největší jednoletý semenáč molisimy je asi přes 30cm vysoký. odolnost vůči chorobám by mohl předat případným křížencům. Uvidím, jak semenáče přezimují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.11.2011 22:14

s tim cinskym je to pro me novinka... no jsem zvedav jak na tom bude hl.co se tyce mrazuvzdornosti

jinak klasicky k.jedlý má také své odrůdy, které plodí drive a jsou hlavne nizsi-do 10m, ovsem cena je take nekde jinde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.250 (?), 21.9.2009 17:12
Ve Slatiňanech u Chrudimi je v řadě asi 8 stromů jedlého kaštanu a teď v období 21.9.2009 padají na zem a je jich spousta. Tak si přijeďte nasbírat kaštánky, ať si můžete zasadit vlastní kaštanovník. Musím říct, že je to krásný strom, jen kdyby ty plody tak nepíchaly. PS: Ať vám pěkně rostou. Můžete se podívat i na koně. Kterých je tu spousta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika