Vysévání letniček



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?)
20.1.2015 14:40

njn to je nutno sypat moluskocid už při výsevu..., při prvním žíru je už pozdě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 20.1.2015 14:37

Slunečnice mám letos taky v plánu, červené. Budu je muset teda hlídat, aby mi je neužrali hned u země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 20.1.2015 14:40

njn to je nutno sypat moluskocid už při výsevu..., při prvním žíru je už pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 19.2.2015 16:48

Zdravím.

Tyto jsem sela už v roce 2013, byla to bída. Neumím to s obyčejnými kytkami či co. Bylo to takové nedomrlé, moc semenáčků mi nepřežilo. Venku to potom bylo lepší, kvetly. Byla to ta směska vysokých. Na zimu jsem je tam nechala, nějak nebyl čas, na jaře jenom trochu sestřihla, protože vypadaly zeleně. No co následovalo potom... výbuch. Rozrostly se do velkých trsů, kvetly jako divé, sucho, vedro, pak ta voda, nic je nezastavilo. Z chudinek byla hvězda záhonu, sousedky si vyptávaly semena. Když to odkvétalo, sem tam jsem kus odstřihla, zase to obrazilo a kvetlo znova. Letos už jsem si koupila nová semena, i když mám nasbíraná i vlastní, zrovna hledám, jak to správně vysévat. Jdu do nich znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 19.2.2015 16:52

Hm, dívám se, kam se to připojilo. Psala jsem o hledíku větším, sorta Maximum. Měla jsem je ze Sema, prodává i Lídl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 28.2.2015 11:47

Mně hledíky moc neklíčily, pak jsem četla na stránkách toho estonského shopu, že nemají rády rašelinu, takže druhý pokus byl místo výsevního substrátu už v hlíně ze zahrady a klíčily hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.105 (?), 28.2.2015 18:22

Tak to je zajímavé, ty moje byly v koupeném substrátu, takže s rašelinou určitě. Dneska jsem si koupila v Bauhausu Ivanovice ještě jedny, Seva Seed Valtice tam měla hledíky v baleních podle barev, nejen jako mix. Tak jsem zvědavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 13.4.2015 18:10

Tak mám dvoje naseté v obyčejné zahradní zemině, žádný substrát pro výsev a pod jak předchozí roky a jsou pěkné a rostou daleko lépe. Takže já do budoucna hledíky budu vysévat jen a pouze do obyčejné zahradní zeminy. Dík za dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 20.4.2015 7:57

Už je dáváte ven? Nebo radši přepikýrovat a ještě počkat. Na rozdíl od těch předchozích v koupeném substrátu rostou tyto v obyčejné zemině jako divé a výsevní miska už jim je malá. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.135 (?), 20.4.2015 8:05

Letničky se zásadně vysazují po zmrzlých. Jestli ale bydlíte v nějaké extra příznivé poloze, můžete to risknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 38.136 (?), 18.1.2015 17:04

Cínie, afrikány - na ty je ještě je móře času. Pak sporýš, kokardu, šruchu a pak chejr (dvouletka). Loňský chejr by měl letos kvést, tak uvidím. Nakonec to ale jistí právě ty afrikány a cínie. Jejich sadba se snadno vypěstuje. Hledík nám tu a tam vyroste sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika