Netýkavka - řízkování



host - 176.18 (?)
23.1.2011 0:01

S netýkavkou zkušenosti nemám, ale "osteo" už přizimuji druhou zimu. Venku snese mráz jen do -8°C, pak musí domů. Alespoň že mu nevadí slabší mrazík a nemusí se to tak hlídat. A je zajímavé, že se mi zřejmě předloni vysemenilo na záhoně a loni na jaře vyrostly na záhoně rostlinky samy od sebe  :-))). Jinak ta přezimovaná rostlina už je docela pěkný keřík...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 22.1.2011 19:09

Netýkavka snad vyroste vždycky a roste úplně všude. Já na jaře jen tak poházím semínka na záhon, lehce zahrábnu a vždy vyrostou.Ale je na ní hned vidět když potřebuje vodu, potřebuje dost zalévat.Je spoustu druhů, já kdydy dostala plnokvěté, takže vždy jen seberu semínka na další sezonu.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 23.1.2011 0:01

S netýkavkou zkušenosti nemám, ale "osteo" už přizimuji druhou zimu. Venku snese mráz jen do -8°C, pak musí domů. Alespoň že mu nevadí slabší mrazík a nemusí se to tak hlídat. A je zajímavé, že se mi zřejmě předloni vysemenilo na záhoně a loni na jaře vyrostly na záhoně rostlinky samy od sebe  :-))). Jinak ta přezimovaná rostlina už je docela pěkný keřík...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.193 (?), 23.1.2011 17:05

díky za vaše reakce.No já už jsem bohužel netýkavku i osteo vysela, mám chalupu na horách a je to o něco chladněji, takže léto je kratší. Proto se snažím vysévat semínka dříve, venku mám skleník bez vytápění, takže v březnu se snažím rostlinky už dávat do skleníku, aby zesílily. Když třeba vyseju gazánie v březnu, začnou mi kvést až koncem srpna a brzy přijde první mrazík a ani si jich neužiju. Takže vyseju pár semínek dříve, aby mi něco kvetlo už v létě. Chci se ještě zeptat na "osteo", jestli potřebuje spíš hodně vody nebo sucho, já jsem ji měla v truhlíku na sluníčku a měla docela sucho, no a moc nekvetla.  díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 8.3.2011 21:46

Osteospermum chce vlhčí půdu, ale sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika