Mochyně peruánská



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 21.66 (?) 
26.2.2008 13:35, zobrazeno: 56116x

Mochyni peruánskou jsem pro její vynikající chuť pěstovala již několikrát. Vždycky jsem ji brala jako letničku. Letos jsem si koupila sáček se semínky a na něm se přímo uvádí : trvalka...  plně mrazuvzdorná.  Nevíte někdo, jak to vlastně je ?

Děkuji za odpověď.  Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 27.2.2008 12:29

Tu, co jste jedla, je skutečně jednoletka a k jídlu a ta trvalá je okrasná - oranžové lampionky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.244 (?), 27.2.2008 18:02

Ja som tiež kúpila také semienka, kde je uvedené, že je to trvalka. Pestujem ju  už viac rokov a vždy na jeseň zmrzla. Má sa vraj vybrať z pôdy a uskladniť v kvetináči v nemrazivom prostredí, na jar ostrihať a mala by znovu rásť. Neskúšala som to. Stále ju pestujem ako letničku. Tá s oranžovými lampiónikmi nie je jedlá, len okrasná. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.66 (?), 10.3.2008 23:24

Ještě uvádím, co je napsáno na sáčku : Trvalka - Mochyně peruánská. Pěstovaná zejména pro měchýřky, které se suší a používají do suchých vazeb. Kvete nenápadnými bílými  květy, měchýřky vznikají na podzim z květních kalichů. Po jejich zaschnutí lze sklízet i plody s vysokým obsahem vitamínu C (před konzumací nechte uležet). Roste na slunci  i v polostínu, na  propustné půdě. Je plně mrazuvzdorná.    Za všechny reakce děkuji.Alena           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marča - (44) - 50.90 (?), 11.3.2008 14:18

Také jsem si koupila takový sáček.Také jsem z toho zmatená. Asi se nechám překvapit co vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 246.143 (?), 17.6.2008 22:45

Ten popis na sáčku je přesný. Je to trvalka, má velice chutné plody. Zavařenina z nich na vánočním cukroví je skvělá. Také jsem si ji vypěstovala ze sáčku, ale pozor, narostla do výšky okolo 80 cm a během několika let z ní mám hradbu, která se neustále rozrůstá. Plazí se zemí a je nutno ji klučit. Stačí kousek kořenu zastrčit kdekoliv a roste jak divá. Ovšem jako suchá dekorace je nádherná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 17.6.2008 23:23

je pekelná, roste u plotu mezi psím vínem, takže na její likvidaci nelze použít chemii. Ale jinak potvrzuji, je to skutečně trvalka, bohužel velmi, ale velmi trvalá, všude rozlézá oddenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 11.3.2008 14:30

Léta jsem míval mochyni na jednom místě, kde se tam vzala to už si nepamatuji, ale na tom místě vyrůstalo každoročně po mnoho let  několik rostlin. Bohužel nevím jestli to bylo tím, že je trvalka nebo se tam opakovaně vysemeňovala. O plody vzhledem k jejich chuti nebyl nikdy velký zájem, takže tam mohlo zůstávat dost semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.226 (?), 27.6.2008 23:15

Mochyně peruánská je jednoletka která je citlivá na mráz..Výborná, zdravá plná vitamínů.Ta o které tu píšete není k jídlu.Jedná se o dekorativní červenou.Té se nezbavíte jako plevele.Já bych jenom potřebovala poradit jak se taková žlutá výborná mochyně zaštipuje.Zatím ji mám vyvázanou jako rajčata.Děkuji za radu Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.66 (?), 5.2.2009 22:12

Podnět k této diskuzi jsem dala 26.2.2008. Musím říct, že jsem zasadila 6 rostlinek. Opravdu se z nich udělal hustý porost (bez zaštipování), vždycky jsem říkala, že jdu sklízet do lesa. Naše rodina plody mochyně miluje a sklízela jsem je několikrát do kbelíčků o obsahu 3 l. Jen jsem zvědavá, jestli je to opravdu trvalka a obrazí na jaře znova. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika