Coleus "rococo"



Stránky: 1,  2   
host - 210.193 (?) 
14.1.2011 19:43, zobrazeno: 16215x

coleus - kopřivěnka "rococo". Před více lety jsem koupila tuto rostlinku a pěstovala jsem ji v truhlíku, byla moc hezká, rostla na sluníčku. Teprve letos se mi podařilo koupit její semínka a tak se chystám ji vysít. Nevím jestli se mi podaří vypěstovat ze semínek rostlinu, která bude odolná a schopná růstu venku na slunci. Kdo má s tím zkušenost? díky Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.1.2011 19:45

jiste to zvladnete, akorad pozor na preliti mladych semenacku, jinak rostliny dobre rosto na plnem slunci, jiste se Vam to povede budete nadsena, hodne uspechu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 14.1.2011 20:06

take se priklamin k tomu, ze to zvladnete.. je to porad kopriva a ta je plevel.. tak urcite to budete shopna... ja to kazdy rokem vysem, ale manzelovi se ty typy kopriv nelibi.. ze i kdyby byla treba listy ve tvaru kostky, tak to bude stejne kopriva,... je to fakt nenarocne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.193 (?), 14.1.2011 20:13

díky za povzbuzení a rychlou reakci. Myslíte že by se mohly kopřivy vysadit přímo i do půdy, myslím na zem. Já jsem ji pěstovala jen v truhlíku. díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 20:46

Coleus je kopriva a plevel? To jsem nevedela. Mne se velmi libi - a do stinu je vyborna neb prida hodne barvy -a nemusi se tolik zalevat-protoze nema rad sucho a omdli brzy. Zimu taky nevydrzi. Seminka coleus jsou jenom o neco vetsi nez petunie a nektere druhy rostou pomalu, je moje zkusenost. Jednoduche je na podzim udelat rizky a nechat vyklicit ve vode a pak ji pestovat doma jako kytku a tak je mnozit, pokud chcete jenom par rostlin do truhliku. A videla jsem je pestovane i jako pokojou rostlinu a podle meho nazory byly moc hezke a zajimave. Napr. cerny coleus (skoro cerny a ma kudrnate listy). K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.1.2011 20:52

jiste, ze muzete i volne ven, ale pocitejte s tim, ze budou rostliny vyssi, takze pokud chcete kompaktní rostliny, je nute je dale zastipovat, i kdyz smes Rocco je nizsi nez klasicka smes...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 22:39

Tak ja hledam a hledam rocco a rococo a nikde nemuzu najit. Kdy muzete seminka zasadit ven primo do pudy?. Ja to sice nikdy nezkousela naopak jsem zasazovala asi tak 8-10 tydnu pred vysazenim, neb potrebuje substrat okolo 20-22C aby vyklicil? Ted jsem se prave docetla ze Coleus je z rodu 'mata' a nevim, jestli 'mata' (mint)  je taky kopriva. Zajimave. Treba mluvime o jine rostline?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.193 (?), 14.1.2011 22:53

ta odrůda rococo má daleko víc členité a kudrnaté listy než kopřiva, která se kdysi pěstovala v domácnostech. Já jsem ji kdysi dostala a pěstovala jsem ji venku v květináči na vyvýšeném sloupku a udělala převis a vypadala moc hezky. Jako rostlinku jsem ji nikde neviděla, tak jsem ráda, že jsem teď objevila její semena. Měla jsem kopřivu s rudě -zelenými listy a u ní jsem měla takovou rostlinku, které se říká snad "plesnivec", je to balkonovka, byla světle žlutozelená a tak kombinace vypadala hezky. Taky by mě zajímalo, jestli ten plesnivec má rád spíše slunko nebo stín a spíše vodu nebo sucho. Já ho měla na slunku, no a ten převis nebyl moc velký. Díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 15.1.2011 14:36

Jsem se dozvedela ze Coleus Rococo je smes hybridy Coleus blumei.

A pestuje se jako kazdy coleus ze seminek. K vykliceni potrebuje svetlo, tudiz seminka rozhodit na povrch zeminy a nezakryvat. Substrat by mel byt 21-24C a porad vlhky (jako na petunie, begonie, a vsechny tyto mala seminka)Mel by se zasadit doma spon 6-8 tudnu pred vysazenim ven, zalezi na tom kde bydlite, na severu klidne i 10 tydnu.

Pokud ho zasadite venku, musite holt cekat az se otepli puda a mozna i zalevat seminka 2x-3x dene aby nevyschly. A pokud mate kratkou sezonu, nestoji to za to, ja myslim. Pise se ze Coleus vydrzi 0C. Moje zkusenost je ze zmrzne i pri 4C. Impatiens a petuniim se nic nestane ale coleus zcerna.

Kdyz roste na sluci, trochu vybledne, ve stinu ma barevnejsi listy. Pestuji ruzne druhy asi 8 let, a je to jedna z mych nejoblibenejsich rostlin, hlavne kdyz se jich da hodne dohromady ; aspon 7-9 sazenicek. Vypadaj hezky i z blizka i z dalky.

Jak ale zacne kvest musi se kvet skoro denne ustipovat, neb pak roste do vysky a nevypada hezky. Puda by mela byt porad vlhka, ja ho musim zalevat skoro kazdy den.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 17.1.2011 16:14
Já jsem ji měla už asi po tři roky. Ta vám ze semínek normálně vyroste. Mě se také líbí. Ale podle mých slabých zkušeností se ji více daří ve stínu. Na sluníčku neměly tak pěkné vybarvení jak píše Kozička. Když už je pak vysazuji do záhonu po 15 květnu, tak je vybírám podle vybarvených lístků. Některé jsou krásně vybarvené a sametové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika