Domácí klobásy



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
9.4.2010 11:28

mouku do klobás ,to si kupte rovnou sojové párky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 9.4.2010 11:28

mouku do klobás ,to si kupte rovnou sojové párky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.161 (?), 14.3.2009 23:42

Na Slovensku přidávají do klobás červené víno a žádnou vodu. Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.2 (?), 20.3.2009 14:36

To opravdu slyším poprvé, vyzkouším na nějakém menším vzorku. A zeptám se kolegů ze Slovenska, zda s tím mají zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JiriS - (2) - 243.142 (?), 6.8.2009 15:04

Ahoj všem,
máte někdo zkušenosti s klobásama z drůbeže? Jestli ano, připojte recept. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.42 (?), 18.11.2009 15:35

Rád se připojím, přilkláním se k těm receptům které se tu již zmínily, jemného prátu nebo chceteli díla, není u klobásů za potřebí, zbytečně je prodaržují.Já osobně svoje dílo, krájím na malé kostky a používám jen vepřoví lalok a hodně liboví bůček.Nebojen bůček ale složení masa je na každém z nás a jeho chutích... Nejdůležitěkší je na celé věci a to už tu bylo zmíněno, dlouhé masírování a to opravdu dlouhé, maso musí lepit a při míchání přidávám silně podchlazenou vodu, ledová tříšt by byla lepší ale tu neumím v domácích podmínkách.Dílo (maso nakrájené na kostky) tím neustálím míchánim podchlazenou!!! vodu do sebe krásně vstřebá, voda se tam musí přidávat po malých dávkách a pořád míchat, masírovat až jí dílo(maso) pojme a tak pořád do kola, chce to trošku zkušeností ale není potřeba se toho obávat.Ta voda je tam velmi důležitá, je to šťáva klobás.Míchám nejmíň hodinu, je to docela dřina.Z mlékem nebo vínem nemám osobní zkušenost.Pokud se rozhodne te pro maso skopové, doporučuji velmi poctivě zbavit maso loje, jůj je totiž ta známá a hodně lidem nepříjemná chuť skopového masa, jinak maso zbavené loje a z něj vyrobené klobásky jsou víborné.Používám i zvěřinu, buď kombinuji z lalokem nebo bůčkem, nebo samotnou a pořád stejný postup... koření nechám na každém z vás, záleží jenom na dokonalém vymíchání díla a přilívání ledové vody po malých dávkách, dokud jí dílo bere do sebe, znova to opakuji, proto že to je to nejdůležitější na celé výrobě klobás, drží nádherně i bez polifosfátu a jiné chemie!!! Když dílo, narážím do skopovích střívek, tak udím při 80 stupních asi 2 hodiny, klobásky jsou krásně našponované a když je pohladíte tak šustí, tento signál je zase o skušenostích ale věř te mi fungu je! a když narážím do vepřovích střívek, tak záleží na jejich síle... ale zase musí bít krásně našponované a musí při pohlszení šustit.A jsem s nimi pořád u udírny, prostě je hlídám, překročení teploty by mohlo znamenat, že se klobásky, já říkám pochčijou, potom už nejsou vyšponované a nešustí, voda co jsme do nich vpravili odteče a je po všem... líp to nenapíšu a omlouvám se za chyby, líp mi jdou ty klobásky, narazil jsem na vaše povídání náhodou a neodola jsem, doufám že se vám bude dařit   gampl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.42 (?), 18.11.2009 18:47

Zapoměl jsem, solte na 2 %...ostatní koření dle vaší chuti, pokud trefíte sůl je nejvíc chutě zajištěno. gampl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.11.2009 16:12

..aj niektore top madarske vyrobky co su predavane aj v zahranici su robene s cervenym vinom. Ja som pocul o salamach, azda aj klobasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 18.11.2009 17:35

Občas jsem donesl klobásy ze Slovenska do práce a velmi zaujaly chutí. A tak kolega mne pověřil úkolem ať zjistím recept. Matka říkala toto: ať dá pořádné maso a papriku 4:1 (myslí se tím sladká vůči štiplavé). No a dodám jak už tady někdo říkal dobře promísit a taky ještě poznámka dobře semlít a ne na velké kousky, protože jen tak se dobře vsákne paprika a jiné koření a vyrovná se chuť. Tyto klobásy se po vyuzení a odležení jedí většinou syrové ale mohou se i trochu povařit a pak mají trochu nasládlou a zajímavou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.35 (?), 6.12.2009 8:02

Ahoj uzenáři. Minulý týden v sobotu jsem porazil tučného berana. Rád bych si vyrobyl pár klobás. Receptů a návodů je zde nepřeberné množství, ale občas se i dost diametrálně odlišují. Dělám klobásy poprvé, udil jsem do teď jen ryby, a pár kuřat. Jak jsem, ale tak vyčetl většina receptů doporučuje pracovat s dobře uleženýma a s co nechladnějšíma surovinama, tedy 5°C+- Prát umlít a vypracovat co nejjeměji, vše dobře promíchat, nacpat, nechat uležet.Udit.  A to od několika málo hodin, až po několik týdnů. Recept jsem  vybral více méně náhodně. 4kg skopového 2kg bůčku (zdálse mi příliš libový tak jsem koupil 1,5 + 0,5kg sádla. Vše nakrájel na kostky přidal koření, sůl a česnek. Až tady jsem se dočetl, že se má česnek dát až před nacpáváním, jinak že udělá nevzhledné nazelenalé skvrny na řezu?? Lze to nějak napravit? Lze prát umíchat v robotu hnětači, na pomalé otáčky? Naco ještě si mám dát obvzláště velký pozor. Díky za rady Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 6.12.2009 9:26

Česnek přidávám do tučnější složky - která se bude krájet na kostičky nebo mlet na hrubo, a to již při nakládán masa (asi týden před mletím a plněním). Zelených skvrn jsem si nevšiml.
  Jemnou složku v hnětači míchat lze. Pozor si je třeba dát na to, aby hmota byla stále studená a nezahřála se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika