Pořízení kozy



host - 183.242 (?)
13.2.2011 8:30

No, kozy jsme nechovali ani nemáme, ale podle toho, co vidím u souseda - pokud máte na pozemku stromy, podaří se je kozám (pokud nebudou uvázané) totálně zlikvidovat. Dojit budete kozu jen v případě, že bude mít kůzlata nebo si po kůzlatech kozu dovezete. Dojí se zpravidla dvakrát denně, kolik nadojí se nedá říct přesně, podle plemene, výživy, laktačního období... Nejlépe bude když budete kontaktovat Svaz chovatelů ovcí a koz - zodpoví fundovaně všechny otázky, poradí plemeno a navíc, stejně to budete asi muset udělat neboť podle vyhlášky již 1 koza podléhá registraci. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 13.226 (?), 12.2.2011 22:00, zobrazeno: 118189x

Dobrý den, chtěla bych si pořídit 1-2 kozy. Nechci je pro chov, maso, srst, ale jen z prostého důvodu- spásání zahrady. Chtěla jsem se zeptat jestli koza potřebuje nějaké preventivní veterinární ošetření. Zda se má odčervovat apod. A pak, jestli se musí denně dojit a kolik. Všem děkuji za jejich pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 13.2.2011 8:30

No, kozy jsme nechovali ani nemáme, ale podle toho, co vidím u souseda - pokud máte na pozemku stromy, podaří se je kozám (pokud nebudou uvázané) totálně zlikvidovat. Dojit budete kozu jen v případě, že bude mít kůzlata nebo si po kůzlatech kozu dovezete. Dojí se zpravidla dvakrát denně, kolik nadojí se nedá říct přesně, podle plemene, výživy, laktačního období... Nejlépe bude když budete kontaktovat Svaz chovatelů ovcí a koz - zodpoví fundovaně všechny otázky, poradí plemeno a navíc, stejně to budete asi muset udělat neboť podle vyhlášky již 1 koza podléhá registraci. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.194 (?), 24.2.2011 22:06

Kozy se jen odčervují- zpravidla 2x ročně, jinak samozřejmě musíte počítat s tím, že potřebují přístřešek, vodu, sůl...  Samotnému zvířeti by bylo smutno, tak raději alespoň 2ks. Na svazu je máte za povinnost registrovat, nicméně poradil bych se jinde, např. u nějakého chovatele v okolí. No a zásadní otázka, co s nimi přes zimu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.24 (?), 24.5.2012 19:48

Dobrý den mam tří měsíční kozu domácí hnědé barvy, jsem v chovu začátečník, mám velkou pastvu s množstvím čerstvé trávy. Mám jí přikrmovat - čím (je to nutné)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.108 (?), 25.2.2011 7:45

Koza zahradu spásat nebude. Je to neobyčejně mlsný tvor, bude hledat něco jiného, ožere stromy a podobně. Není to ovce. Uvědomte si, že představy o chutnosti trávy na zahradě  - ty Vaše a kozí jsou velmi rozlišné. Zatímco vy si myslíte, že je to pro kozu dobré, koza k tomu ani nečuchne. Z dotazu mám trochu pocit, že jde o jednoduché řešení obyvatele panelákového bytu. Zvíře na zahradě nejde po omrzení kopnout pod kanape a zapomenout na ně. Koza není automatická sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.17 (?), 25.2.2011 15:39
koza je mlsoun mlsný jednu mame doma a je to ta mjemlsnejší jakou znam ;))) pokud kozu nepřipustite a neodrodíte mleko mít nebude... pokud ji nedostanete tedy rozdojenou ;)) jinak se musi dojit každy den dvakrat.. seno taky nežere každé jakile ji neni dobré tak si pod nej lehne ;)) stromky vam ožere dokonale tomu věřte..!! Zkuste místo kozy ovci a nebo sekačku či kosu ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.226 (?), 11.3.2011 20:33

nemusíte mi řikat, jak se mám starat o zvíře. Vím, že zvíře není hračka a dokážu se o něj postarat. nekupuju si zvíře s tím, že ho dám na zahradu jen aby mi spásalo zahradu a tím to pro mě končí. Vím, že mu mám věnovat svůj čas, lásku a dostatečnou péči. Vztah k přírodě a zvířatům mám velmi dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.108 (?), 12.3.2011 19:19

Koze lásku věnovat nemusíte, leda tak klacek. Ale odpověděla už jste si na post, kde je dotaz co s kozou uděláte v zimě? Budete schopná pro ni připravit zásobu krmiva? Mmoto, jak je tu psáno, koza zahradu spásat nebude. ožere všechny stromky, sem tam si ukousne trávy a bude neustále vřeštět nudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.161 (?), 14.3.2011 10:26

láska k zvířatům je opravdu hezká, má ji jistě mnoho lidí a máte jí i jistě vy ale otázka je taky zvířatům trochu rozumnět a pokud máte takové otázky kolem dojení kozy tak to s vašemi znalostmi nebude až dak dobré a ono i dojení kozy chce grif.na vesnicích je nyní vidět mnoho dobrodruhů kteří utekli z ruchu města a nyní chovají všechna možná zvířata slepicemi počínaje a velkými zvířaty konče, mají je opravdu rádi ale často ta zvířata žijí v docela nepěkných podmínkách a oni si myslí že jim stačí k životu čerstvý vzduch, takže radši si kupte sekačku na benzín než nějakou kozu či jinou živou sekačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.26 (?), 16.3.2011 8:14

Jen jsem se chtěla informovat o tom, jak často se musí koza dojit. Co se týče dojení, nemám s tím problém. Od mala jsem jezdila na prázdniny k babiččce na vesnici, kde byl kravín a já tam chodila pomáhat. Mám doma psy, kočky, jezdím na konia nemám problém s ničím, co tu bylo zmíněno. Chci si jen pořídit zvíře, které se pase. Máme obrovskou zahradu a chceme tam mít buď kozy nebo ovce. Víme do čeho jdeme, víme co obnáší chov zvířat a dokážu zvíře zabezpečit ve všech směrech. Myslím, že je naprosto normální se o něčem nejprve informovat než si ho pořídit bez jakékoliv rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika