Předpěstování košťálovin



MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (132) - 210.156 (?)
22.2.2024 13:20

No, musim konstatovat, ze jak jsem zacal brzo, nenaplnilo to moje ocekavani, spousta sazenicek mi odchazi, myslim, ze jsem je prelil. Ale dost jich jede, tedy bude jich dost. Napoprve tedy se mi to moc nepovedlo, no priste bude lip.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
               
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 32.114 (?), 22.2.2024 9:30

Ďakujem všetkým za rady:) no asi to u ďalšieho výsevu skúsim - rovno dať do hlbšej nádoby s výživným substrátom a výsevným len vo vrchnej vrstve a rozsádzať skúsim rovno do záhrady. Kým som rastlinky nerozsádzala tak nádherne prosperovali, to vädnutie a blednutie nastane vždy až po pikýrovaní. Do záhrady priamo vysievať nemôžem, už teraz je kopa mladých slizniakov, musím vyraziť do boja s nimi čo najskôr:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 63.10 (?), 22.2.2024 10:16

Udělal jsem fotku mých sazenic košťálovin a salátů. Jsou po přesazení do kelímků (26 kelímků zhruba po 4 rostlinách). Zatím jsou v pohodě (bez nějaké ztráty), nejsou stoprocentní, protože jim nemohu dopřát potřebnou intenzitu světla (nepřisvěcuji ani nepředpokládám, že přisvětlovat budu, protože to světlo potřebuji především pro rajčata). Nepředpokládám že v mých podmínkách vypěstuji nějaké super sazenice, ale na výsadbu koncem března by to mohlo stačit. Mají vlastně nejlepší místo za mým oknem.

           Vladimír

PS.: Pro doplnění přidávám obrázek výsevu předmětných košťálovin a salátů. Mslím si, že přepíchání byla jediná možnost.

Přesazené košťáloviny
Přesazené košťáloviny
Výsev
Výsev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 32.114 (?), 22.2.2024 10:36

Vyzerajú ok:) asi by som len za ne dala nejaký pásik kartónu obaleného alobalom do výšky nádob ktoré sú za nimi, nech majú trošku viac svetla:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 63.10 (?), 22.2.2024 11:29

Mám tam odrazovou stěnu z hliníkového plechu. Na fotce není, protože jsem chtěl ukázat jn ty sazenice košťálovin. Tuto stěnu používám více jak deset let, viz obrázek z roku 2013. Dokonce jsou tam vpravo vidět sazenice salátu (náhoda)

           Vladimír

Konstrukce za oknem
Konstrukce za oknem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 22.2.2024 12:34

zdá se, že košťáloviny předpěstovává každý jinak, podle svých možností a zkušeností. Walter

z výsevu 24.1. tady půjdou sazenice brzy do skleníku
z výsevu 24.1. tady půjdou sazenice brzy do skleníku
z výsevu 7.2. je to zatím mizerné
z výsevu 7.2. je to zatím mizerné
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 63.10 (?), 22.2.2024 13:18

Jinak řečeno, všechny cesty vedou do Říma.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (132) - 210.156 (?), 22.2.2024 13:20

No, musim konstatovat, ze jak jsem zacal brzo, nenaplnilo to moje ocekavani, spousta sazenicek mi odchazi, myslim, ze jsem je prelil. Ale dost jich jede, tedy bude jich dost. Napoprve tedy se mi to moc nepovedlo, no priste bude lip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2795) - 208.138 (?), 22.2.2024 20:32

Jestli to patří mně, tak světlo řeším tak, že je seju později, protože jsou až na ven. Loni až na Josefa, tedy v období rovnodennosti. Což i za oknem poskytuje už dost světla, i když mám jen východní a západní. No a když je pak už v provozu balkonovník, frknu je tam. Výsledky byly i bez přisvětlování slušné. Jen květák se moc nepovedl. Ale s tím mám problémy už dlouho. Ani přímý výsev moc nepomáhá. Tak se asi letos soustředím spíš na brokolici, ta mi loni šla velmi dobře. Steel F1.

Samozřejmě sazenice pro skleník seté mnohem dřív potřebují světlo. Okno v únoru není dost. Anebo přesadit.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 63.10 (?), 22.2.2024 21:41

Narazil jsem na zajímavý článek v Poradně SEMO:

Dobrý den, můžete mi prosím poradiť, kdy je nejlépe pikýrovat sazenice kedluben a ostatních raných košťálovin? Je nutné počkať až vyrostou první pravé listy? Sazenice si předpěstovávám za oknem. Děkuji předem za radu. S pozdravem Jan Dítě

SEMO: Vážený pane, pikýrování provádíme hned jakmile jsou plně vyvinuté děložní lístky. Pokud jsou již pravé listy, je pozdě.

Myslím, že nějaký komentář není třeba.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 22.2.2024 21:57

z toho pro mě vyplývá, že pokud přesazuji mojí sadbu košťálovin s pravými lístky do skleníku, nejde už o pikýrování, ale o přesazování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika