Kdy končí přirozená fyziologická letošní žravá pout molic na kadeřávku?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 96.86 (?)
11.9.2014 10:44

Jo, je to divné... Čili Plenum, Ninja a Chess jsou proti molicím na prd. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 96.86 (?), 11.9.2014 10:44

Jo, je to divné... Čili Plenum, Ninja a Chess jsou proti molicím na prd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 11.9.2014 10:52

Panu Mirkovi z Breclavi to snad zabralo (psal tady nekde o tom), ale ve skleniku, ne venku. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 96.86 (?), 11.9.2014 11:01

Tak třeba na naši venkovní molici vlaštovičníkovou nepůsobíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 11.9.2014 11:26

Nemam s molicemi zadne zkusenosti, objevily se u mne letos poprve. Tak nevim, zda jsem Vas vtip pochopil. Myslite, ze to neni mozne, aby ve skleniku to pusobilo a venku nikoliv? Pan Mirek napsal 2.8 ... Molice se mi ve skleníku podařilo zlikvidovat, použil jsem PLENUM. Teď už nevím zda 2 nebo 3 postřiky, ale jsou pryč!!! Teď už tam mám "jen" padlí a svilušku na melounech. Musím ještě podotknout že jsem ošetřoval i proti svilušce (Vertimec 1.8 EC) a vzal jsem tím i okurky. Venku na rajčatech se molice stále drží... J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 96.86 (?), 11.9.2014 13:03

Ale to nebyl vtip. Třeba nikoho nenapadlo, že venkovní molice vlaštovičníková bude dělat takovou paseku. Plenum mohlo být zaměřeno jen na molici skleníkovou. Zdá se, že na tu funguje. Decis nebo Karate z důvodu dlouhého používání ve sklenících působí minimálně na molici skleníkovou. Ale na venkovní vlaštovičníkovou působí dobře. Ale to je jen moje teorie. Závisí to ale na mnoha dalších faktorech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.194 (?), 30.5.2015 4:52

Molice je velkej problém, příčina neúspěchu postřiků tkví v tom, že molice má na sobě parafínovej povlak - to bílé - a kontaktní insekticid se jí nedostane "na tělo". Systemický by měl sice zafungovat, ale dýl to trvá, navíc ta létající molice by musela na ošetřené plodině "žrát", což většinou nedělá, a jen tam klade vejce, a na ty již přípravky nefungují. Je potřeba do postřikové kapaliny přidat jako smáčedlo etanol(líh), v docela větším množství - třeba vyzkoušet, aby se nespálila rostlina (zdravotně je to zcela neškodné) a postřikovat za chladu večer, bohužel i plevel v okruhu aspoň 20m od záhonů. Pečlivě, hlavně zespoda listů, nebo kde se soustřeďují - pozná se to zabrnkáním o listy, kde se jich zvedne hejno. Ten líh jim rozpustí ten vosk, a insekticid se jim pak dostane na tělo, a je konec. Jenže pokud to neudělají třeba taky sousedi, tak je to marný boj, u nich budou žrát a u vás klást vejce a stále budete mít miny - teda jako vnitřně vyžrané listy. Chce to najít "ohnisko" těch sviní - v okruhu tak cca 100m, více nelétají, a tam to zlikvidovat. A bude klid. Jinak uplně stačí Mospilan, v lihovém roztoku, působí jak systemicky tak kontaktně. Ale třeba i blbá a levná Sulka je dobrá - asi jim to smrdí - ale pouze preventivně, při náletu to už nepomůže.   Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.9.2014 13:25

No, já seji mezi brukvovité kopr a molice nemám. Je tak možné, že vůně jakýchkoliv miříkovitých potlačuje nálet molic do brukvovitých. Protože, když mi kopr nevzejde a v sousedním řádku není petržel nebo mrkev, mám v růžičkové kapustě bílo od molic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 96.86 (?), 11.9.2014 14:05

Já je měl trochu i na mrkvi. Ale na rajčata a papriky nešly (venku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 11.9.2014 16:02

Mám významný DOTAZ: Molice mám na modrém kadeřávku a růž. kapustě. Kadeřávek nejde použít na jídlo, protože kromě létavkých molic a bílého "prášku" zřejmě vajíček jsou na každých snad 3mm přisedlé takové "kopečky" zeleno modré barvy-tvarem jako 1mm puklice- jsou to mezistadia mezi vajíčky a létavými dospělci molic??? Jinak nejen Plenum ale ani Mospilan podstatně na molice nepůsobí, od srpna už nestříkám, nemá to význam a ještě to zanáší jedy do půdy a zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?), 11.9.2014 19:28

To jsou nepohyblivá stádia, tzv. puparia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika