Hořka řepa



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
18.9.2014 0:50

Tak jim říkejte minerální. Ve většině případů jsou ta "umělá" hnojiva těžena jako hornina. Vyrábí se spíše ta odvozená od organické předlohy (močovina, čpavek a DAM,...). Pokud je v dané oblasti stopový prvek deficitní, bude deficitní i v jíše připravené z rostlin náročných na jejjich příjem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 13:08, zobrazeno: 42477x

Dobry den,

mam problem s repou. Vetsinou ji varim hodinku v pretlakaci na salat nebo jime na kosticky. Hodne casto je ale repa nahorkla. Proc? Da se to udelat jinak? Repu mam svou, takze to neni tim, ze by byla kupovana... a nastrikana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.9.2014 13:46

Hodinu v přetlakovém hrnci? Vařím ji mnohem kratší dobu a v běžném kastrólu. Čas přesně nevím, prostě až sklouzne z vidličky. Je nahořklá i zasyrova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 20:36

ne, nahorkla po uvareni, za syrova nevim. Minuly rok jsem zkousela syrovou a byla spise trosku paliva jako kren, nechotnala mi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 17.9.2014 21:09

Hodinu v přetlakovém hrnci je podle mě taky moc. Může to být i nedostatek boru. Jak psal Vysloužil - Je nahořklá i zasyrova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 22:37

za syrova myslim neni nahorkla, spise trochu paliva. Jak se dodava bor? Nerada umela hnojina, spise ktery druh hnoje ho obsahuje nebo ktera jicha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 18.9.2014 0:50

Tak jim říkejte minerální. Ve většině případů jsou ta "umělá" hnojiva těžena jako hornina. Vyrábí se spíše ta odvozená od organické předlohy (močovina, čpavek a DAM,...). Pokud je v dané oblasti stopový prvek deficitní, bude deficitní i v jíše připravené z rostlin náročných na jejjich příjem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 18.9.2014 10:58

Ve většině případů jsou ta "umělá" hnojiva těžena jako hornina

Pomineme-li mletý vápenec a dnes již vzácné guano, tak drtivá většina "minerálních" hnojiv je vyráběna v chemických továrnách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.9.2014 11:04

Mate zrejme pravdu, ale jeste existuje horecnate hnojivo - Kieserit 26 % MgO. J.R.

Jedná se o síran hořečnatý s příměsí chloridu draselného, získaný těžbou z přírodních zdrojů. Kromě hořčíku obsahuje 21 % S a max. 3 % Cl. Ve vodě snadno rozpustný, proto je vhodný pro rychlou korekci defi cience hořčíku. Vhodný do půd středních až těžkých s vyšším pH, s nízkou zásobou Mg a s vyšší zásobou K. Na půdách lehčích hrozí nebezpečí ztrát vyplavením, proto aplikujeme toto hnojivo u jařin zásadně až při předseťové přípravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 18.9.2014 13:14

Pokud by to bylo neco jako mineralni hnojivo, tomu bych se nebranila, branim se jen chemikaliim. Horcik se napr. obsazen dohromady s dolomitickym vapencem, ale co ten bor? Myslite, ze to muze byt horke diky nedostatku boru. Minuly rok jsem dokonce mela horke i kvetaky a brokolici ve skleniku a pred sklenikem za syrova. Po uvareni ro zmizelo. Kdyz jsem se s tim na konci sezony smirila, ze budu pojifat horky kvetak, tak tento rok byl zase skvele sladky. Jediny rozdil v pestovani, ktery jsem udelala, ze jsem ani nehnojila, ani nevapnila a rok predtim jsem vapnila nehasenym vapnem. Ze by to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.190 (?), 18.9.2014 14:25

Tezko radit, pokud nemate rada "umela hnojiva". A davate aspon hnuj (ci substrat ze zampionarny)  ci vlastni kompost? A kolik toho kompostu mate  (na plochu) ?  Pokud nemate dostatek hnoje ci kompostu, tak bych doporucil komplexni hnojivo s mikroprvky - Cererit ci lepe Yara Mila Complex. A nehledal bych nejake slozite a nedolozitelne souvislosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika