Hořka řepa



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
17.9.2014 20:36

ne, nahorkla po uvareni, za syrova nevim. Minuly rok jsem zkousela syrovou a byla spise trosku paliva jako kren, nechotnala mi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 13:08, zobrazeno: 42352x

Dobry den,

mam problem s repou. Vetsinou ji varim hodinku v pretlakaci na salat nebo jime na kosticky. Hodne casto je ale repa nahorkla. Proc? Da se to udelat jinak? Repu mam svou, takze to neni tim, ze by byla kupovana... a nastrikana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.9.2014 13:46

Hodinu v přetlakovém hrnci? Vařím ji mnohem kratší dobu a v běžném kastrólu. Čas přesně nevím, prostě až sklouzne z vidličky. Je nahořklá i zasyrova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 20:36

ne, nahorkla po uvareni, za syrova nevim. Minuly rok jsem zkousela syrovou a byla spise trosku paliva jako kren, nechotnala mi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 17.9.2014 21:09

Hodinu v přetlakovém hrnci je podle mě taky moc. Může to být i nedostatek boru. Jak psal Vysloužil - Je nahořklá i zasyrova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.9.2014 22:37

za syrova myslim neni nahorkla, spise trochu paliva. Jak se dodava bor? Nerada umela hnojina, spise ktery druh hnoje ho obsahuje nebo ktera jicha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 18.9.2014 0:50

Tak jim říkejte minerální. Ve většině případů jsou ta "umělá" hnojiva těžena jako hornina. Vyrábí se spíše ta odvozená od organické předlohy (močovina, čpavek a DAM,...). Pokud je v dané oblasti stopový prvek deficitní, bude deficitní i v jíše připravené z rostlin náročných na jejjich příjem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 18.9.2014 10:58

Ve většině případů jsou ta "umělá" hnojiva těžena jako hornina

Pomineme-li mletý vápenec a dnes již vzácné guano, tak drtivá většina "minerálních" hnojiv je vyráběna v chemických továrnách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.9.2014 11:04

Mate zrejme pravdu, ale jeste existuje horecnate hnojivo - Kieserit 26 % MgO. J.R.

Jedná se o síran hořečnatý s příměsí chloridu draselného, získaný těžbou z přírodních zdrojů. Kromě hořčíku obsahuje 21 % S a max. 3 % Cl. Ve vodě snadno rozpustný, proto je vhodný pro rychlou korekci defi cience hořčíku. Vhodný do půd středních až těžkých s vyšším pH, s nízkou zásobou Mg a s vyšší zásobou K. Na půdách lehčích hrozí nebezpečí ztrát vyplavením, proto aplikujeme toto hnojivo u jařin zásadně až při předseťové přípravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 18.9.2014 13:14

Pokud by to bylo neco jako mineralni hnojivo, tomu bych se nebranila, branim se jen chemikaliim. Horcik se napr. obsazen dohromady s dolomitickym vapencem, ale co ten bor? Myslite, ze to muze byt horke diky nedostatku boru. Minuly rok jsem dokonce mela horke i kvetaky a brokolici ve skleniku a pred sklenikem za syrova. Po uvareni ro zmizelo. Kdyz jsem se s tim na konci sezony smirila, ze budu pojifat horky kvetak, tak tento rok byl zase skvele sladky. Jediny rozdil v pestovani, ktery jsem udelala, ze jsem ani nehnojila, ani nevapnila a rok predtim jsem vapnila nehasenym vapnem. Ze by to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.190 (?), 18.9.2014 14:25

Tezko radit, pokud nemate rada "umela hnojiva". A davate aspon hnuj (ci substrat ze zampionarny)  ci vlastni kompost? A kolik toho kompostu mate  (na plochu) ?  Pokud nemate dostatek hnoje ci kompostu, tak bych doporucil komplexni hnojivo s mikroprvky - Cererit ci lepe Yara Mila Complex. A nehledal bych nejake slozite a nedolozitelne souvislosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika