Hořka řepa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?) 
22.9.2014 12:28

Pořád mi ale není jasné, proč ty brambory pěstujete 3 roky po sobě na jednom místě a ty plochy nestřídáte?

Pokud bych každoročně brambory sadil na jiné místo, musel bych novou, zatravněnou,utuženou půdu zorat, drny obrátit, a počkat až zetlejí.Že bych obměnil kultury nepřichází v úvahu, jiné vhodné kultůry na výměnu pozemku nepěstuju.Přetvořit louku na pole je technologicky, finančně,časově náročný proces.Tři roky bramborové čeledi na jednom stanovišti stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 12:44

Mohl byste mit 2 stejne pozemky a stridave na nich pestovat brambory a zelene hnojeni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 14:54

Zajimavá myšlenka, musím nad tím popřemýšlet, jakým technologickým postupem by to šlo provést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.9.2014 15:08

... ve vaší oblasti pod Bahencem byl za MarieTerezie oblíbený osevní postup Brambory-Pohanka-Hrách-Brambory-Pohanka-Oves-Brambory-...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 15:55

Zkuste popremyslet i o nejake pozdnejsi odrude, napr. Jelly - lakavy vzhled, vysoky vynos. Mozna byste mohl trochu zmensit obdelavanou plochu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 16:21

Zmenšit obdělávanou plochu nechci, spíše bych chtěl plochu zvětšit, zvláště kdybych měl brambory pěstovat dvoufázově=brambory+zelené hnojení, a zvláště jak cena brambor rok od roku stoupá.Nikdy jsem si nemyslel, že se ze mě stane bramborový velkopěstitel, když v minulosti jsem chtěl od pěstování brambor zcela ustoupit.Brambor na hnoji není nikdy dost.Za tři týdny budu v letošní sezoně sklízet druhou várku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 16:28

Ceny stoupaji prakticky u vseho, spis bych premysel, jak to delat efektivne, coz mi Vas zpusob neprijde. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 16:33

Ten který je zvyklý obědvat 200g(4ks) porci brambor, pak ztěží pochopí, když někdo sní 600-1000g brambor/1porci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 16:43

Taky mam rad brambory, ale to s efektivitou pestovani nesouvisi. A jsou mnohem drazsi komodity - ovoce, zelenina, maso - nez brambory. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 18:29

Plodiny první tratě vyžadují každoroční hnojení hnojem...logicky,kdyby každoroční hnojení nevyžadovaly,byly by to plodiny druhé,nebo třetí tratě.

Prozraďte efektivitu pěstování brambor, jakou používáte Vy.Nezajímá mě obměna polerole v tříletém cyklu, mimochodem kterou by jste měl vyzkoušet.Zajímá mě jak hnojíte brambory-zeleninu první tratě, která hnůj každoročně vyžaduje.Čím nahrazujete hnůj, jaké jiné hnojiva používáte, zda používáte každoročně zelené hnojení, vápenatá hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika