Bazalka v květináči z marketu - přesadit, nebo ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
21.12.2014 9:58

SfK: Ano, tak nějak. Není neobvyklá, i když ne příliš častá, objednávka zboží v hodnotě 16ti korun s dobírkou za 130.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.12.2014 8:47

Sice je to osobní a to nemá být. Považuju se za průměrně inteligentního. A uvedení ceny v eshopu jsem pochopil jako radu tazateli. Ten se ale na pěstování ze semen neptal. Pokud post měl být o pěstování bazalky obecně, patřil do jiného tématu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 19.12.2014 8:56

V prispevku nad mym prispevkem se pise, ze rostlina vyjde na stejnou cenu jako seminka, coz neni pravda. Uvedl jsem pro srovnani nejen cenu na eshopu, ale i v zahradnictvi, tak nevim, proc jste to pochopil jako radu k nakupu 1 pytliku seminek na eshopu (tam snad kazdy prumerne inteligentni obcan nakupuje s ohledem na cenu postovneho). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.12.2014 8:59

Je to offtopic, ale nenakupuje. Průměrný nakupující eshopu je schpen nakoupit zpoží, jehož cena je zlomkem poštovného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.12.2014 9:06

Nevim z jake statistiky cerpate, osobne o tom pochybuji a predevsim mam za to, ze dospely clovek je zodpovedny za sve jednani, tj. i za nakladani se svymi financnimi prostredky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.12.2014 11:08

Není to žádná statistika, je to osobní zkušenost s jedním webovým obchodem a znalost obsahu objednávek. Vy pochybovat můžete, já vím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 21.12.2014 9:38

Pane PP, já Vám to věřím. Jsou dvě kategorie na které to sedí. Jedna co neřeší peníze a jde o pohodlí dodání až do domu. A pak druhá kategorie z oblastí s horší dopravní dostupností v kombinaci "na mateřské". Pak i poštovné je levnější než jet si osobně s kočárkem do kamenného obchodu nebo nechat si hlídat dítě a jet na nákupy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.12.2014 9:58

SfK: Ano, tak nějak. Není neobvyklá, i když ne příliš častá, objednávka zboží v hodnotě 16ti korun s dobírkou za 130.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.12.2014 9:16

rostlina vyjde na stejnou cenu jak semínka a nemusí se čekat až to vyroste....bože to jsou teda problémy, tak to upřesním. Semínka pořídíte za 15-20 kč, a květináč s bazalkou bývá v kauflandu za 29. A to už je v ceně i ten květináč, substrát a neumažete si ruce při výsadbě a nemusíte to 2 měsíce záélvat než to vyroste.

Jinak mě je úplně jedno jestli to máme doma nebo ne,  protože jedimé koření, které já používám je mletá sladká paprika a s tou si vystačím do všeho.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 20.12.2014 0:51

Děkuji za příspěvky. Květináč s bazalkou jsem koupil za 31Kč. Nezdá se mi to mnoho, protože nemusím čekat, až mi v domácích podmínkách v tomto období vyroste do takové výšky. Na ochucení pokrmů stačí pár lístečků a pro kozy ji opravdu nemámlaugh.  

Zajímavý postřeh jednoho z kolegů v této diskuzi, jak bazalku správně otrhávat? Mám na mysli z květináče v bytě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 9:05

A co se stane, když ji urhnete "špatně"? :-D :-D :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika