Černí broučci v kočičí srsti



host - 240.228 (?)
23.3.2016 8:00

Než vystříkat jedem celý byt a přiotrávit celou rodinu včetně těch zvířat... je myslím spot on menší zlo. Např.Advantix vím, že účinkuje na všechna stadia a blechy po krátkém čase vyhubí. Mám dva velké psy, dvě kočky, všichni žijí venku i doma, blechu přinesou každou chvíli, ale nikdy se nám nestalo, že by jsme byli zablešení, stačilo koupit právě spot on.  Nijak z toho nadšená také nejsem, ale jak píšete, nějaká ochrana stejně být musí a tohle mi přijde jako nejmenší zlo už proto, že pes už od začátku roku, přinesl sna 15 klíšťatno kočky sem tam nějaké také..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 131.51 (?), 3.12.2008 12:04

No, ty potvůrky na slepicích a na kočkách jsou možná odlišné druhy, ale mně vypadají stejně. Blechy to určitě nebyly, blechy mají tvrdé hrotité tělo a obtížně se dají chytat do prstů, protože se snaží uniknout skákáním. Tyhle se nesnaží uniknout a dají se poměrně snadno rozmáčknout. Barvou jsou od světle žluté po tmavě hnědé, černé nejsou. Každopádně tehdy reagovaly velice dobře na obyčejný šampon na psy Difuzil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Velvetina - (44) - 44.26 (?), 25.6.2009 14:30

Souhlasím se Simonou. Podle Vašeho popisu jsou to blechy. Měla jsem před lety dvě asi měsíční koťata napadená blechami. V kožíšku měly blechy úplnou dálnici na stupni 4 Všude tytéž "kousky", které popisujete. Koupila jsem tehdy difusil a koťata postříkala. A nastalo představení! Z koťat začaly blechy skákat až do dvoumetrové vzdálenosti, byly to úplné gejzíry, lezly omámené a přiotrávené všude kolem, byl to běs! Letěla jsem pro vysavač a všechno jsem rovnou vysávala (postříkala jsem totiž koťata v obýváku, naivně jsem se domnívala, že blechy potom na novinách vykartáčuju). Ale moje terapie zabrala a byl klid. Frontline je dobrý, ale teď má moje kočka nějaký nový obojek - světle zelený, údajně má vydržet jeden rok a cenově je mnohem výhodnější než frontline. Zatím nemá ani blechy ani klíšťata, přestože je převážně venku.

Tak držím palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.13 (?), 8.9.2010 16:29

.. obojky jsou sice levnější, ale pro kočky, které se pohybují volně venku jsou dosti nebezpečné.. kočka se může někde zaháknout a hlavně i udusit.. chápu že je to vždy taky o té ceně, ale myslím, že je chcete chránit a ne ohrožovat.. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.2 (?), 27.3.2012 21:04

Difusil se používá pro lidi, pro hlodavce, pro ptáky, nebo pro psy. Ale nikdy ne pro kočky! Pozor! Pro kočky je jedovatý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.127 (?), 4.5.2013 15:18

Dočetla jsem se že se dělá i Difusil pro psi i kočky! ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.18 (?), 21.3.2016 13:40
Dobrý den, můj bulík se už dva týdny škrábe. Na veterině nam bylo řečeno, že ma pouze alergii (jak to u bulíků bývá),dostal antibiotika na mazání. Už u veterináře měl tyhle dvě potvůrky, prý to blechy nejsou. Vse po par dnech zmizelo, i vyrážka. Ale týden zpátky prislo opět drbání a tyhle potvůrky (zase tak 2-3) vše jsme pro jistotu vystříkali bio killem, vyprali, kočky dostali Frontline a pejska jsem vykoupala a nastříkala sprejem proti parazitům. Dva dny na to se objevili a zase dvě :(už si nevíme rady. Děkuji Nicole
Poradíte mi prosím, co to může být?
Poradíte mi prosím, co to může být?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 35.61 (?), 21.3.2016 15:10

Nejsem veterinář, ale podle mě to blecha je. Nicméně chcete-li mít jistotu, obrátila bych se na veterináře, který se specializuje na dermatologii, ti se v breberkách a vůbec tomu, co se děje s kůží velmi dobře vyznají. Nevím odkud jste, ale je například v Praze, Stodůlkách.

Obecně ať už jde o jakéhokoliv parazita typu blecha, čmelíci apod., tak ti se rádi schovávají do různých škvírek například v podlaze, skříni apd. a také třeba do oblečení. Moje zkušenost je taková, že vystříkat vše přípravkem nemusí vždy stačit, protože se nemusí dostat právě do těch škvírek, kde mohou být třeba larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.228 (?), 22.3.2016 13:41

No to jsme to dopracovali..už ani veterinář nepozná obyčejnou blechu?!? Jestli si myslí, že je kráva fialová, tak ho změňtenoPejskovi dejte také nějaký spot on proti blechám, třeba klidně i Frontline, jako mají kočky a blechy postupně vychcípají, účinkuje na všechna stadia. Nemusíte doma nic vystříkávat další chemií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 35.61 (?), 22.3.2016 14:58

S první částí souhlas, ale to další už bych až tak jednoduše neviděla. Použití spot-on je v pořádku, také je používám, ovšem viděla jsem také několik pejsků, kteří po jejich použití měli toxický šok. Nicméně něco se použít musí, to je jasné.

Pokud jde o zda použít nebo nepoužít doma další chemii, tak s tím souhlasit nemůžu. On je totiž rozdíl, když si zvířátko přinese jednu blechu a hned se zakročí, pak je většinou domov v bezpečí a nebo jsou již blechy dobře poschovávané. V tom případě ošetřené zvířátko bude mít nejspíš klid, dokud bude přípravek působit, ale blechy se přemístí například na člověka. Nejúčinější je prevence a když se nějaká blecha najde, tak jednat včas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 23.3.2016 8:00

Než vystříkat jedem celý byt a přiotrávit celou rodinu včetně těch zvířat... je myslím spot on menší zlo. Např.Advantix vím, že účinkuje na všechna stadia a blechy po krátkém čase vyhubí. Mám dva velké psy, dvě kočky, všichni žijí venku i doma, blechu přinesou každou chvíli, ale nikdy se nám nestalo, že by jsme byli zablešení, stačilo koupit právě spot on.  Nijak z toho nadšená také nejsem, ale jak píšete, nějaká ochrana stejně být musí a tohle mi přijde jako nejmenší zlo už proto, že pes už od začátku roku, přinesl sna 15 klíšťatno kočky sem tam nějaké také..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika