Sekvoj po zimě



host - 210.129 (?)
30.3.2021 6:50

Sekvojovec. Zdá se, že přežil, což je důležité. Měl by se zmátořit. Ale. Je nasazený na holé planině. Může mít problémy příští a další zimy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 5.201 (?), 29.3.2021 17:01, zobrazeno: 3087x
Dobrý den vím že už se to možná tady řešilo ale mám dotaz ohledně sekvojovce. Více napoví fotka. Co myslíte že se stalo. ještě před třemi týdny když jsem na něj koukal vypadal pěkně zeleně. Teď v předjaří se takto změnil. Myslíte že je to jeho přirozena reakce, nebo namrzl? Nebo jen se přebarvuje? Zajímavé že zhnědly větve od kminku a konce jsou ještě dozelena. Asi tři větve dole u země jsou celé zelené... Děkuji za vaše názory. Doufám že to rozdejcha. Jde mi o to abych předešel dalším problémům. Mám ještě dva sekvojovce a jeden je takřka beze změny a ten druhý je ještě pořád zelený ale o mnoho tónů jakoby vybledl... Že sytě zelené do zeleno hnědé... Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 29.3.2021 17:51
Sekvojovec je rostlina z úplně jiného prostředí a podmínek, u nás se mu nelíbí a nedaří. Proto ho taky nepotkáváme na každém rohu. Ale to lidi nezajímá, prostě chtějí něco extra. Můj tip - moc vody?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.220 (?), 29.3.2021 21:42

Nepočůral ho pes?           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.8 (?), 29.3.2021 22:30

Jarní sluníčko. Jestli zregeneruje, tedy opadne a zunova obraší netuším, zkušenost s ním nemám. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 39.194 (?), 29.3.2021 22:35
Ne to nebylo možné. Ještě předevčírem měl stromek kolem sebe takovou tu zelenou stínící folii která byla na tom lesnickem pletivu. S tim přežlitím... Je pravda že tento rok bylo vody v půdě asi více, ale podle toho od kud sekvoje pochází jsou prý tam jsou také tuhé zimy takže při tání sněhu tam bude také období kdy je země nacucana vodou. Tak nevím...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 29.3.2021 22:54
A ta fólie pěkně udržovala vlhko... a hotovo. V Kalifornii by zase nerostly naše smrky a borovice. Prostě jiný kraj, jiný... strom :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.129 (?), 30.3.2021 6:50

Sekvojovec. Zdá se, že přežil, což je důležité. Měl by se zmátořit. Ale. Je nasazený na holé planině. Může mít problémy příští a další zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 39.194 (?), 30.3.2021 20:49
Jako pochopím že každý strom má rád to své. Mohl by, mi tedy někdo říci jak uchovat takový strom přes zimu. Když ho necham bez ochrany tak možná zmrzne. Když ho zabalím tak se zapari. Kdyz jsem ho pěstoval od semene rostl hezky když byl pristineny. Kdyz jsem ho třetím rokem vysadil dal jsem mu kvůli slunečnímu vypalu pristineni touto stínící tkaninou. Nechal jsem ji tam přes zimu, protože mi přišlo že proti větrům a silnym mrazům to může trochu pomoci. A teď se zdá že je to také špatně. Když jsem malé listnace nechal bez netkane latky, tak kminek popraskal kvůli ostrému jarnímu sluníčku. Když jsem je obalit netkanou fólii tak se kminek doslova svlekl z kůry. Jak tedy správně zimovat??? Nechci stresovat zbytečně stromky, ale fakt nevím jak to udělat? Obalit slámou? Louka situována na jih. Celý den slunce, občas tu fouká s kombinací lehké mrazové kotliny. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.91 (?), 5.4.2021 13:07

Ten sekvojovec je 100% namrzlý. Kdysi jsem zasadil 2 takovéto malé, a takto me zmrzly, na jare vypadaly ok ale pak postupně celé zhnedly a uz to nedali.. Jeden jsem sadil větší, cca. 50cm, první roky vždy ohnědl, ale znova obrostl, ted uz má určitě přes 3m a namrzá minimálně. K tomu mám druhý, sázený později, ale měl skoro metr. Omrzal daleko méně. Nějaké zimní ochrany u nich neřeším. A to je mám umístěné na volné zahradě (mrazivé větry) i jarní slunce. Ale jak píšu, menší kousky nasazeny ven mě vždy zmrznuli. U toho Vašeho bych počkal, je šance že obrazí, není hnědý celý.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 39.194 (?), 5.4.2021 23:34
Děkuji za odpověď. Asi prave proto spodní větve které byly zamotané v trávě byly zelené. Asi byly částečně chráněny před mrazem. Myslíte si že má smysl teď řešit nějakou dodatečnou ochranu. Mají být ještě mrazy Teď jsme tu měli - 5 a bude tu asi i více podle předpovědi. Mám kolem nich ochranu z pletiva, tak mě napadlo to vystlat komplet až po vrchol stromku senem... Mohlo by to být vzdušné a zároveň izolovat. Co myslíte? Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika