Vzorky napadanych plodu - diagnoza?



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
31.7.2009 22:23

Ve stavebninách koupíte také mletý vápenec. Je to vlastně rozemletý kamen, který se na zahradě rozkládá pomalu a nezpůsobí žádné popáleniny jako třeba nehašené vápno. Navíc obsahuje hořčík, který se do půdy dostane jen tímto způsobem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 15.7.2009 12:47, zobrazeno: 10957x
Dobry den sice se tyto diskuse opakuji presto radsi predlozim fotografie, aby nedoslo ke spatne interpretaci a jakou nemoc se jedna. Je to z cca 3 ruznych stromu, mozna ze se jedma o vicero chorob. Uz to radilo vloni a doufal jsem ze studenejsi zima to zarazi, bohuzel letos je to jeste horsi, uz na malych jablickach je to videt a ted uz od tech hnijou, takze asi strikat... Daval jsem kdysi kolem stromu vlnity papir, ale nevim uz proti jakemu skudci.
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 15.7.2009 13:50

Na některých obrázcí se domnívám, že je to poškození od krup. Např. na snímku č.7 je proděravělý i list vpravo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.50 (?), 15.7.2009 17:20

Většinou se jedná o strupovitost jabloní houbová choroba jedině stříkat nebo pěstovat odolné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 15.7.2009 20:44

Je tam strupovitost i napadení obalečem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 14.62 (?), 15.7.2009 23:24

S tím souhlasím, přidala bych ale ještě asi hořkou pihovitost-obrázek kousku jablka není dost ostrý. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 16.7.2009 0:04

Z té letošní úrody toho asi moc nesklidíte stejně jako já. Deštivé počasí se podepsalo nejvíc. Ve vašem případě jsou tam znát kroupy v ranném stadiu plodů. Ty by tak nevadily. Horší je to, že na většině obrázků je "Strupovitost jabloní". Ta je rozšířena v současné době i na listech a teď už s ní nic nenaděláte. Musíte doufat, že některé máně postižené plody dorostou a při konzumaci stačí oloupat slupku. Horší je to s těmi jamkami, pod kterými je hnědá -jakoby korkovitá dužnina. Tomu se říká "Hořká pihovitost". Je to fyziologická závada vzniklá nedostatkem boru, nebo vápníku, příp. obojího. To by ještě teď šlo řešit. Pod korunou stromu zalít boraxem, nebo jen tak pocukrovat. Vápník se dá řešit postřikem na list. Jsou k tomu různé prostředky. Já používám Calmag. Obsahuje vápník a hořčík a druhý den po postřiku je výsladek na listech znát. Snad by to pomohlo ještě i těm plodům. Tyto prvky nejsou nebezpečné pro konzumaci a dá se jimi stříkat až do sklizně. To ostatně zjistíte v návodu. Tu křivou cestičku na jednom plodu vytváří nějaký molík. Název si nepamatuju, protože to neřeším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.74 (?), 27.7.2009 9:33

Dobrý den, tak letos vypadá moje úroda hodně podobně jako na obrázcích - strupovitost - i přes postřiky a hořkou pihovitost taky zaznamenávám. Prosím o radu - je možné při "vápnění" půdy použít normální hašené vápno (čerťák ze stavebnin)? Někteří mi to tak doporučují. Nebo mám raději koupit něco v potřebách pro zahradu a konkrétně co? Dále prosím o informaci, čím stromům dodat bór. Zahradu máme delší dobu nehnojenou, před cca 6 lety bylo naposledy hnojeno kravským hnojem, jinak letos jsem to řešila posypáním cereritem kolem stromků. Moc děkuji M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 27.7.2009 10:31

Cererit by v sobě měl bór obsahovat. Jinak v koncentrované formě lze postříkat roztokem boraxu (tetraboritan). Vápno ze stavebnin - pálené, ještě nevyhašené použit lze, je to levnější než vápenatá hnojiva. Hodí se spíš pro těžší jílovité půdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 31.7.2009 22:23

Ve stavebninách koupíte také mletý vápenec. Je to vlastně rozemletý kamen, který se na zahradě rozkládá pomalu a nezpůsobí žádné popáleniny jako třeba nehašené vápno. Navíc obsahuje hořčík, který se do půdy dostane jen tímto způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika