Určení odrůdy jablka



host - 248.95 (?)
14.9.2014 23:22

Ještě by to chtělo fotku z horní strany - okvětí. Mě to připomíná Wealthy, které jsme dříve měli my i soused, bylo dost rozšířené. Termínem i chutí by to celkem odpovídalo. Náročné pokud vím není, jen nechce sucho. A staré odrůdy jsou celkem odolné.            Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 222.17 (?), 14.9.2014 22:15, zobrazeno: 8459x

Dobrý večer,

můj známý má na zahradě starší jabloň a snaží se zatím marně zjistit odrůdu. Jablka jsou právě v konzumní zralosti a na dlouhodobé skladování nejsou vhodná. Mají silnou ovocnou vůni i chuť a v dužině pod slupkou mají červený nádech. Na některých plodech se objevuje strupovitost. Chtěl bych si od něho vzít několik roubů a zkusit si je naroubovat. Nevím ale zda je tato odrůda náchylná na choroby a náročná na pěstování. Prosím o určení odrůdy pokud se dá vůbec určit.

Děkuji      

František

Jablko
Jablko
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 14.9.2014 23:22

Ještě by to chtělo fotku z horní strany - okvětí. Mě to připomíná Wealthy, které jsme dříve měli my i soused, bylo dost rozšířené. Termínem i chutí by to celkem odpovídalo. Náročné pokud vím není, jen nechce sucho. A staré odrůdy jsou celkem odolné.            Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 14.9.2014 23:39

Ještě jednou Wealthy na obrázku... já si u něj pamatuji právě to žíhání a bílou narůžovělou šťavnatě sladkou dužinu...  

Ale jsou tady na to odborníci, třeba určí něco jiného.            Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 9:30

Vaše jablko Františku vypadá tak trochu jako to moje neznámé odrůdy, které mi pomohli určit jako Stark Earliest.Dužina bílá s načervenalým nádechem,a podobné mramorování slupky,...jen nemá tak sytě červenou barvu slupky jako Vaše, zřejmě více osluněné.Více plošší tvar je asi způsoben expozicí snímku zhora.Chuť dužiny bych přiblížil jako sladké, s výraznější kyselinkou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 12:42

...nebo Astrachán červený?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 15.9.2014 12:48

Ono už je 15.9.Dost letních jablek do této doby nevydrží.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.95 (?), 15.9.2014 13:13

Jak jsem psala o tom Wealthy, tak u sousedů teď právě padá...

ps - jako starší strom má mírně převislou korunu.               Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 222.17 (?), 15.9.2014 19:53

Ještě doplním.. Strom je asi třicet let starý, možná více, v této době hodně padá, chuť je sladká, silně voňavá, spíše bych tipnul na pozdně letní odrůdu.Možná, že to bude to Wealthy.    František


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 16.9.2014 23:47

Tady roste před bytovkou, padá a je k jídlu už měsíc, teď byly poslední. 190m. Ta vůně a červená barva pod slupkou, dokonce růžový kompot souhlasí. V kompotu se nerozpadá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika