Určení jabloní



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.41 (?)
26.8.2015 21:47

Mé chabé pomologické znalosti naznačují, že první by mohl být Spartan (jak už bylo tipováno/určeno dřívějším přispěvatelem) a poslední Golden Delicious (kulaté, žluté jablko s dlouhou stopkou a výraznými lenticelami na slupce).

A to mezi - cokoli z pomologického atlasu :-) Jablka ještě nejsou sklizňově, natožpak konzumně, zralá a to také ztěžuje jejich určení.

Pro pomology doplňte ještě (věděné, tušené či odhadnuté) stáří stromů, jejich celkový vzhled atd.

Napsal jsem co jsem věděl, dále se asi zapojovat nebudu.

Josef.

Edit: Než jsem dodatloval svůj příspěvek, Lída doplnila poznámku o stáří stromů. Tedy: neopakuji po ní, ale přišel jsem na to sám ;-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 219.55 (?), 26.8.2015 14:04, zobrazeno: 18368x

Zdravím všechny kolegy zahradníky.

Soused mi přenechal část svého pozemku, na kterém se nachází 6 jabloní. Jsou poněkud zanedbané, ale je vidět, že před lety se o ně trochu pečovalo.

Problém je v tom, že nevím co je to za odrůdy. Dokážete je někdo identifikovat?

Případně můžu doplnit i další fotky, podle toho co by bylo k určení potřeba.

Předem díky!


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.99 (?), 26.8.2015 15:49

Chtělo by to vedle každého jablka i fotku habitusu stromu. To první může být Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 26.8.2015 21:35

Ještě by to chtělo fotku z druhé strany jablka (od "bubáčku"), pokud jich máte dost, tak možná i rozkrojit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 26.8.2015 21:38

ps -  ten soused, co vám pozemek přenechal, odrůdy neví?  A ještě by možná bylo dobré uvést přibližné stáří stromů.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.41 (?), 26.8.2015 21:47

Mé chabé pomologické znalosti naznačují, že první by mohl být Spartan (jak už bylo tipováno/určeno dřívějším přispěvatelem) a poslední Golden Delicious (kulaté, žluté jablko s dlouhou stopkou a výraznými lenticelami na slupce).

A to mezi - cokoli z pomologického atlasu :-) Jablka ještě nejsou sklizňově, natožpak konzumně, zralá a to také ztěžuje jejich určení.

Pro pomology doplňte ještě (věděné, tušené či odhadnuté) stáří stromů, jejich celkový vzhled atd.

Napsal jsem co jsem věděl, dále se asi zapojovat nebudu.

Josef.

Edit: Než jsem dodatloval svůj příspěvek, Lída doplnila poznámku o stáří stromů. Tedy: neopakuji po ní, ale přišel jsem na to sám ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 26.8.2015 22:05

Ten Golden mne také napadl, to předposlední mi trošku připomíná hrubší slupkou Lorda Lambourna nebo Melrose, ale nevidím druhou stranu :-((  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.235 (?), 26.8.2015 22:06

To posledne jablcko vyzera ako Golden Delicius. Mame ich na zahrade :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.55 (?), 28.8.2015 11:32

Ahoj,

všem díky za příspěvky. Pokusím se na některé reagovat...

Soused mi bohužel s odrůdami neporadí, pozemek koupil nedávno a původní majitel (který stromy sázel) bohužel zemřel.

Je mi jasný, že lepší by bylo určování v době zralosti, ale když nevím kdy to bude? :)

Stromy jsou odhadem tak 10-15 let staré, v současnosti zanedbané, přerostlé, větve obalené malými plody se válejí po zemi apod.

Přidávám vyžádanou fotku jablek z druhé strany (od bubáka :) a rozkrojených...

To první si také myslím, že by mohl být Spartan, děkuji za potvrzení domněnky.

Díky,

David


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.55 (?), 28.8.2015 11:36

seřazené jsou pořád stejně - tzn. "Spartan" vlevo, zelené jablíčko vpravo...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.55 (?), 28.8.2015 11:56

přidávám i odkaz na další fotky, ke každé jabloni mám fotku plodu, stromu a detail jablíček na větvi... řazené a číslované jsou obdobně, akorát odzadu (Spartan poslední...)

Díky všem za reakce,

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika