Postřik



host - 47.145 (?)
22.5.2011 19:03
Já míchám Baycor a Mospilan dohromady a funguje to dobře. Soused dokonce přidává ještě nějaké hnojivo na list. Stříkal jsem jsem opožděně, teprve v úterý a už tam bylo mšic habaděj.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
svarcova - (28) - 32.68 (?), 22.5.2011 18:58, zobrazeno: 18731x

Podle zdejšího příspěvku jsem zakoupila přípravky Baycor 25WP, Zato 50WG a Mospilan 20SP. Jsem úplný začátečník na to, abych sledovala, kdy přiletí obaleč, proto bych stromy postříkala nějak v tuto dobu proti strupovitosti, padlí obaleči, pilatce mšici a květopasovi.Z jara jsem udělala postřik proti přezimujícím škůdcům. Teď se ptám mohu k přípravku Mospilan přimíchat buď Baycor nebo Zato a udělat jeden postřik? Pokud ne prosím poraďte jestli jsou nějaké, které bych mohla smíchat a posřtíkat tím najednou. Jedná se mi o staré stromy i mladé /2 roky/ a jsou to švestka, jabloně, hrušně, Děkiji Švarcová Plzeň

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.145 (?), 22.5.2011 19:03
Já míchám Baycor a Mospilan dohromady a funguje to dobře. Soused dokonce přidává ještě nějaké hnojivo na list. Stříkal jsem jsem opožděně, teprve v úterý a už tam bylo mšic habaděj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
svarcova - (28) - 32.68 (?), 22.5.2011 19:21

Díky moc a ještě mám jeden dotaz. Prohlížela jsem stromky jestli na nich také něco mám. Nic jsem neviděla jen pár mravenců a na jedné jabloni, 2 roky staré, jsou nějaké pokroucené listy a ze spodu jakoby vyžrané, ale ne naskrz, Na horní straně ožrané nejsou jen takové pomačkané. Ty listy jsou i sušší takové trochu uvadlé. Vyfotila jsem je z obou stran a jeden ze spodu z blízka. Co s tím. Děkuji za radu. Švarcová

ze spodu
ze spodu
Z obou stran
Z obou stran
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.145 (?), 22.5.2011 19:41
Jestli tam jsou mravenci, tak si tam chovají mšice. Já je tam měl taky, protože jsem stříkal pozdě. Postříkejte stromy opravdu důkladně a mšice zmiznou i s mravencema.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
svarcova - (28) - 32.68 (?), 22.5.2011 20:05

No to jsem si taky myslela, jenže mšice jsem nenašla a ty bych /snad jako jediné/ poznala. Ono tam zas tolik mravenců nebylo,
ale stejně je budu příští týden stříkat, jak jsem se ptala výš, takže pokud by to byly mšice tak by ten Mospilan měl měl snad stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.208 (?), 22.5.2011 20:49

Napadené listy mšicemi jsou ztočené. Podle mně se jedná o poškození strupovitstí.           Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
svarcova - (28) - 32.68 (?), 22.5.2011 21:59

Děkuji. Takže k Mospilanu přidám co? Ten Baycor nebo Zato? Nebo co mi poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.5.2011 22:04

Lépe Baycor. Zato účinkuje především preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.46 (?), 23.5.2011 23:11
Ja som zatiaľ nestriekal nič-okrem predjarného preventívneho postreku na "myšie úško" Oleoekaluxom. A nič som zatiaľ nepokazil, ani mi nechýba vzrušenie zo striekania chemickými postrekmi. Na jabloniach sem tam nájdem pár mravcov, aj keď som nalepil pásky s Chemstopom. Časom si potvôrky nájdu únikovú cestu a dostanú sa na končeky konárov. Mravce postrekom nezničíte, majú pevnú kutikulu. Ak nájdem pri mravcoch pár prvých vošiek, zotriem ich prstami. Listy sa zatiaľ nekrútia. Ďalšia fáza ochrany je odtrhnutie končekov aj s voškami. Chemické zbrane sú až to posledné, čo by som použil, ak by sa vošky nedali zvládnuť mechanicky. Insekticídom totiž zničíte aj prirodzených nepriateľov, ktorí sa voškami živia. To si bohužiaľ veľa striekačov neuvedomuje. Keď si tak zrátam, koľko chémie niektorí svedomití záhradkári vystriekajú na malej ploche svojej prídomovej záhradky, od broskýň, čerešní, sliviek cez jadroviny až po egreše, plodovú zeleninu a treba aj ruže, tak tí družstevníci za plotom so svojimi 1 až 2 postrekmi na krmoviny či tech. plodiny ročne sú v porovnaní s nimi ekologickí farmári. Príroda sa bráni a proti novým postrekom sa objavujú nové rezistentné kmene škodcov a jde to stále dokola... Potom si nesťažujme na alergie, zníženú imunitu, rast nádorových ochorení atď. Do určitej miery je to "aj v našich rukách". Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 24.5.2011 15:14

Dobrý deň, pán Paľo. Dá sa ten Oleoekalux na Slovensku bežne zohnať? Ja som na jar zháňal niečo na tento spôsob ale buď sa to už nevyrábalo (oleoekol) alebo nič nemali. Takto na jar proti prezimujúcim škodcom nestriekam, ale minulý rok bol čo sa týka vošiek kalamitný. Chcel som preto preventívne zasiahnuť, no nepodarilo sa. Ale nevadí, moje predpoklady sa našťastie nevyplnili a zatiaľ okrem ríbezlí a sliviek vošky vo väčšej miere nešarapatia. Nech sa darí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika