Nákup vybraných ovocných stromků



host - 43.222 (?)
9.10.2011 1:30

Kdybyste napsal, co konkrétního sháníte, kde je pro Vás přijatelné dojet a odkud přibližně jste, líp by šlo poradit. Dobrý tip se může hodit i jiným.  Né všichni prodejci jsou na internetu a né všichni posílají. V Bruzovicích je dobrá školka, obvykle se tam najde víc, než na jejich www, minimálně ve výběru podnoží. Moc to myslím neaktualizují, ke škodě všech.  Pokud prodává starší pán, rád poradí, rozumí tomu. Dále jde nakoupit v Ostravě- Porubě, poblíž tramvajové smyčky. Prodejce vozí stromky i z Plzně. Vloni jsem tam koupil m.j. Admirála na M26, Švestky mám odtamtud všechny, jabloní většinu.  Nabídka stromků není na internetu. Letos hodlám také navštívit (ještě jsem tam nebyl) Školní statek v Opavě a školku (nebo prodejnu - teď nevím) Úvalno u Krnova.    Rosťa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 246.18 (?), 17.11.2011 11:03
Ještě detail zakrácení větviček zaslaného stromku položeného v krabici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.11.2011 19:44

Máte pravdu, způsob ořezání stromků je necitlivý, barbarský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.76 (?), 8.10.2011 16:18

Dobry den muze me nekdo qoradit jaka je nejleqsi nektarinka jestli andosa, nebo neve.jen neve je kontejnerovana, oblast okoli 30km od qrahy, stirin.dekuji zpa radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.222 (?), 9.10.2011 1:30

Kdybyste napsal, co konkrétního sháníte, kde je pro Vás přijatelné dojet a odkud přibližně jste, líp by šlo poradit. Dobrý tip se může hodit i jiným.  Né všichni prodejci jsou na internetu a né všichni posílají. V Bruzovicích je dobrá školka, obvykle se tam najde víc, než na jejich www, minimálně ve výběru podnoží. Moc to myslím neaktualizují, ke škodě všech.  Pokud prodává starší pán, rád poradí, rozumí tomu. Dále jde nakoupit v Ostravě- Porubě, poblíž tramvajové smyčky. Prodejce vozí stromky i z Plzně. Vloni jsem tam koupil m.j. Admirála na M26, Švestky mám odtamtud všechny, jabloní většinu.  Nabídka stromků není na internetu. Letos hodlám také navštívit (ještě jsem tam nebyl) Školní statek v Opavě a školku (nebo prodejnu - teď nevím) Úvalno u Krnova.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.193 (?), 9.10.2011 13:07

Díky všem co mi zatím odpověděli, podívám se na to, Koběluš samozřejmě znám. Jsem od Karviné. Mám zájem (zbývá mi sehnat) o hrušeň Alice, Morava,Jana (nebo Amfora)-podnož Kdouloň MA nebo K-TE-B. Jabloň Red Topaz, Rozela,Spalord-podnož MM 26 nebo MM 106. Švestka Stanley, Hanita (2x 4 ks) a renklóda Ontario-podnože St. Julien A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.70 (?), 13.10.2011 12:00

Prosím o upřesnění místa Ostrava Poruba poblíž tramvajové smyčky, kde nabízí prodejce stromky. Znám Porubu jen trochu. Je to někde u nádraží ve Svinově, nebo jinde? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.222 (?), 13.10.2011 23:26

Zadejte si do map na seznamu - Ostrava,  Vřesinská 97 -,  to je sokolovna hned vedle. Ze svinova lze dojet některou z tramvají (asi 20min) na konečnou --Poruba Vřesinská--. Stromky z Plzně by měly být příští týden, možná už v pondělí.  Co dovezou, však nelze předvídat.  Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 20.10.2011 12:25

Taky budeme kupovat stromky, ale jsme ze střední Moravy, takže pro vás asi pořád docela daleko (nicméně aspoň blíž než ta Praha apod.). Veškeré námi zvolené se nám podařilo nakombinovat z nabídky v Bojkovicích, Malenovicích a Uherského Ostrohu. Pokud vím, tak ledasco se dá vybrat i v olomoucké Renetě, případně v Droždíně u Olomouce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 25.10.2011 9:46

Tak dnes mi poštou přišly objednané meruňky Big Red, Spring Blush, Tsunami a asijská hruška Chosuko od zahradnictví Vrčeň. Zítra je zasadím vedle skvělých meruněk Kioto a Pinkcotu. Stromky mně pošta dovezla až domů dokonale zabalené, neporušené a naprosto v pořádku. Objednávku jsem v zahradnictví učinil před necelými 10-ti dny. Hned druhý den po mém objednání mě paní z firmy telefonicky kontaktovala a upřesnili jsme si způsob dopravy (mohl jsem zvolit buď levnější PPL nebo dražší Českou poštu) a také mi sdělila předpokládaný den odeslání balíku (odesílají pouze v pondělí, úterý a středu, aby balík někde dlouho netrčel přes víkend). Pak mi ještě poslali SMS zprávu na mobil, že balík byl podán na poště, abych ho druhý den očekával.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.18 (?), 25.10.2011 9:53
Stromky po rozbalení 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika