Nákup vybraných ovocných stromků



Stránky: 1,  2,  3   
host - 153.70 (?) 
7.10.2011 16:01, zobrazeno: 34079x

Po přestěhování chci založit menší ovocný sad. Mám přesně vybrané odrůdy ovocných stromů a vhodné podnože. A to je právě ten problém. Jsem ze severní Moravy, z Internetu mám zkontrolováno těch pár větších prodejců z Moravy, s žalostným výsledkem. Poraďte prosím nějaké možnosti. Vím, že v Pzni, nebo Holovousích bych pochodil, ale jet tak daleko autem je docela finančně drahé.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 182.227 (?), 7.10.2011 16:10
Jestliže chcete odrůdy, které jsou právně chráněné, e-shopy je ještě nemusí mít v nabídce.Týden počkejte.Sázet stromky můžete v pohodě ještě celý listopad.Kolikrát i začátkem prosince.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 7.10.2011 20:24

Školka Koběluš v Bruzovicích u Frýdku - Místku.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 7.10.2011 20:35

Dobrý večer. Já bydlím na Šumavě a nechal jsem si poslat ze školky v Bruzovicích u Frýdku-Místku stromy. Paní mě telefonicky informovala, kdy je odeslali a druhý den jsem je sázel. Perfektní zdravorní stavav a jak krásně rostou. Nebojte se toho. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.169 (?), 7.10.2011 20:46
Na adrese nazazvorce.cz ma zaujala atraktívna odroda Red Devil s červenou dužinou. Tá bude istotne rýchlo vypredaná. Zo zimných noviniek môže byť chuťovo zaujímavý Merkur (Topaz x Rajka), Shalimar (Topaz x G.D.) a Admirál. Má už niekto skúsenosti s týmito odrodami? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.18 (?), 7.10.2011 22:49

Na Slovensku je ovocná školka VAJDA STANISLAV se zajímavými odrůdami a posílají na dobírku i do Čech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 8.10.2011 7:40

Mám dobré zkušenosti s obrovskou školkou na Slovensku a je to PLANTEX Veselé u Piešťan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.169 (?), 8.10.2011 15:33
Rony, ja tiež. Stromky, ktoré som vo Veselom kúpil, sú zdravé a odrody sedia. Napr. práve mi dozrieva ich kvalitný Braeburn. S bývalou JUKKou sa to nedá porovnať. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 9.10.2011 9:54

Pokud se jedná o Plantex, tak tam jako v jediné školce zatím jsem nakupoval tak, že mají na místě pro většinu odrůd několik podnoží hned vedle jasně označené a to se mne líbilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.18 (?), 17.11.2011 11:00
Tak mně konečně poslali objednané stromky jabloní (novinky Merkur, Shalimar a červenoplodou Red Devil). Zásilka ze zahradnictví Na zázvorce přišla následující den v pořádku ve velké krabici, kořeny byly zabalené v pytlu s vlkými pilinami a svázané kmínky stromků byly obsypány drcenými proužky papíru. Den předem o odeslání balíku telefonicky i emailem upozornili - potud tedy jsem spokojen. Trošku mně vadí pozdní termín zásilky, ale prý stále čekali na naskladnění některé odrůdy ze slovenského Plantexu. Vím že se dá i nyní v listopadu sázet, ale práce v chladnu již není nijak příjemná a z důvodu nočních mrazů je v odlehlé zahradě problém se zmrzlou zálivkovou vodou. Ovšem nejvíc mně vadilo, že větévky zaslaných stromků uložených v krabici byly nepřiměřeně silně zkráceny na pomyslnou šířku 25 cm, i když krabice měla podstatně větší rozměr. Navíc velkou část bočních tenčích větévek lze přece snadno ohnout nahoru směrem k terminálu (jeho zkrácení na výšku krabice samozřejmě chápu). Až z toho mám pocit, že si pro svoji potřebu nařezali nějaké rouby z těchto žádaných novinek. Ale třeba jsem na jednání zahradníka příliš podezřívavý…. možná si jen usnadnil a zrychlil odesílání mnoha balíků najednou. Stromky se na jaře stejně musí ještě více zkrátit než jsou nyní, takže o nic závažného nejde. Já tam ještě i pro sebe nějaký ten roub najdu, abych se pojistil, že o novou odrůdu nepřijdu. Tak to je moje zkušenost z touto firmou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika