Mulč přes zimu?



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?)
17.10.2009 21:01

Dobrý den, já jsem letos poprvé mulčoval posekanou trávou a řekl bych, že to stromkům docela prospělo. Můj plán byl takový, že zbytek trávy, který ještě u stromkům zůstal, nechám i v zimě a odstraním ho až v jarním období, kdy budu stromky opatrně okopávat a hnojit. Po přečtení předcházejícího příspěvku začínám váhat, jestli nemám v plánu udělat nějakou chybu. Chtěl bych se zeptat i Vás ostatních, jestli budete mulč na zimu odstraňovat.

Díky za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
metalwarrior665 - (34) - 184.223 (?), 17.10.2009 16:18, zobrazeno: 8706x

Tak jsem sebral veškerej mulč pod jabloněma. Na jednu stranu sem tam našel pár děr, ale na druhou stranu spoustu žížal, takže mulč velmi pomohl k oživení.

Myslíte, že ty díry (nevim, co to je přesně za zvíře) představují velké nebezpečí a že je lepší nechat půdu přes zimu volnou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.44 (?), 17.10.2009 18:30

Pokud jsou díry od hryzců, tak potencionální nebezpečí hrozí. Je lepší mulč na zimu odstranit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 17.10.2009 21:01

Dobrý den, já jsem letos poprvé mulčoval posekanou trávou a řekl bych, že to stromkům docela prospělo. Můj plán byl takový, že zbytek trávy, který ještě u stromkům zůstal, nechám i v zimě a odstraním ho až v jarním období, kdy budu stromky opatrně okopávat a hnojit. Po přečtení předcházejícího příspěvku začínám váhat, jestli nemám v plánu udělat nějakou chybu. Chtěl bych se zeptat i Vás ostatních, jestli budete mulč na zimu odstraňovat.

Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.127 (?), 17.10.2009 21:53
Já mulčuji již nekolik let.Pěstuji štíhlá vřetena.Chodbičky od hryzců jsem měl ale i před tím než jsem mulčovat.Takže si myslím že je prospěšnější pro stromky mulčovat, jak z hlediska zlepšení kvality zeminy tak z hlediska zadržování vláhy při horkých letních dnech.Za ty roky jsem sice pár ohlodaných stromků vytáhl ale není to tak hrozné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.44 (?), 18.10.2009 10:02

Bez debat, taky jsem zastáncem mulčování. Na zimu však mulč odstraňuji společně s listím a nemám pak problém s hryzci v zimním období.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 18.10.2009 11:59

Taky sypu posekanou trávu ke stromkům, ale vzhledem k tomu, že na podzim už moc nesekám, tak mám dojem, že do zimy se ta tráva kolem stromků rozloží sama a na zimu bývají stromky bez mulče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.227 (?), 25.10.2009 17:57

Zo svojej osobnej skusenosti by som neodporucal nechavat mulc cez zimu, pretoze poskytuje ochranu pre hryzce, mysi a ine hlodavce a tie nemusia v zime daleko chodit, potravu maju priamo pod nosom. Mne napriklad ohryzli niekolko starsich stromov na podpniku M4, tesne nad zemou, dookola celeho kmena asi do vysky 10 cm. Zistil som to az ked zisiel dole sneh. Od tej doby nielen nenechavam mulc cez zimu, ale uz ani nemulcujem nejako ma presla chut. Tie stromy postupne odisli a tak som ich musel odstranit a nahradit novimi. Tolko k danej problematike.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 25.10.2009 22:31

Mulč je bez debaty dobrá věc. Druhá polovina léta a celé září bylo u nás extrémní sucho a mnoho vláhy není aní nyní. Ale na zimu dávám mulč pryč. Především kvůli hryzcům, ale i hrabošům. Ponechaný úhor kolem vřeten pomáhá také eliminovat zimní a předjarní mrazy lepším vyzařováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 26.10.2009 7:37

S těmi mrazy bych si tak jistý nebyl. V případě holomrazů by mohl být mulč prospěšný. Nevím, jak významná je teplo vyzařované půdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.16 (?), 26.10.2009 9:06

Mulč okolo mladých stromků jsem začal používat kvůli vláze a potlačení růstu trávy okolo kmínku.Kola kolem stromů neokopávám-jsem líný.Nyní zbytky mulče shrabu a dám do kompostu, abych zbytečně nepodporoval hraboše atd.Vláhy už bude dost, myslím že už je mulč zbytečný.Pokud odrůda nevydrží mrazy bez mulče, těch pár centimetrů ji nezachrání.A navršit hromadu listí až nad korunku... možná jako pokus u nějaké exotiky.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika