Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
9.9.2009 14:37

Pane Honzo, ze které oblasti jste?Jinak, rouby Blaníku se dají sehnat u šlechtitele a přerouboval bych jimi některý ze zdravých stromů, které chcete vykopat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 100.66 (?), 9.9.2009 14:29

Topas a Rubín mám, Topas má prvních 6 jablíček, krásné bez poškození i když Šampion - no hrůza § strupovitost, padají jak hrom. Blaník u nás asi neseženu, zkusím to. Jinak asi zvítězí Goldstar a Rubinola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 9.9.2009 14:37

Pane Honzo, ze které oblasti jste?Jinak, rouby Blaníku se dají sehnat u šlechtitele a přerouboval bych jimi některý ze zdravých stromů, které chcete vykopat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 23.10.2009 13:27
Celou obsáhlou diskuzi jsem studovala, psala si poznámky, ale stejně nevím pro kterou s těchto 3 odrůd se mám rozhodnout. Jedná se o Goldstar, Melodii a Rajku. Můžete mi prosím sdělit jak vám tyto tři chutnají. Chci koupit ještě Bohemii a zajímal by mě rozdíl mezi červenou a žlutou. Vím, že těch chutí bude více, ale snad mi to pomůže při rozhodování. Oblast je HK, jihozápad, jíl. Předem mockrát děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 23.10.2009 14:41

Goldstar je asi nejchutnjší a nejdýl vydrží. Ale je nejvíc náročný na teplo. Loni byly nádherné, letos trochu zklamal. Melodie naopak snese každou polohu, plody krásné, ale trochu kyselejší, před sklizní padají a ve sklepě vadnou. Rajka mi nevydržela tak dlouho, ale úrod bylo na hodnocení jen pár.
   Rozdíl mezi Bohemiemi je jen v té barvě slupky. Vzhledem k nástupu nových žlutých rezistentů (Orion, Goldstar, Luna, Sirius, Otava...) bych asi volil červenou. Mně se ale beztak víc líbí žíhaný Rubín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 23.10.2009 15:31

Pěstuji jabloně v horší oblasti a nejvíce mne překvapila odrůda, které ani nevím jak se dostala do sadu a po identifikaci v Želešicích se jedná o Rubinolu. Letos posadím další. Kousnutí do Rubinoly je kousnutí do jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 23.10.2009 15:39
Vážený pane Miloši, líbí a ještě více jistě chutná. Já jsem se na Rubín ani Rubinolu neptala, protože ty to vyhrály na plné čáře. O Goldstaru jsem nejdříve také uvažovala, ale ve školce ho nemají. Budu se muset podívat do jiné školky.Rubín, Rubinolu i Bohemii mají na MM 106 což si myslím, že je dobrá volba do jílu. Děkuji moc za doporučení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 24.10.2009 0:14

Paní Bohunko, jestli jste mívala ráda Jonathan, tak můžete zkusit také rezistent Jonalord, je voňavý a plody jsou velké, plodí bohatě.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 25.10.2009 7:36

Před pár dny mi přinesl jeden pán k ochutnání Lord Lambourne, už vím kde se vzala a vynikající chuť Rubínu a taky částečná odolnost proti strupovitosti. Chuť je nezapomenutelná jen plody jsou menší, ale nemusí být všechno velké, jen když je to celé.

Gold Bohemie a Bohemie, no, ochutnal jsem jen tu žlutou a nemohl jsem si ji vynachválit, protož jsem si hned dal několik roubů této žluté mutace do zahrady. Trochu mě zklamala předčasným opadem a vůbec k citlivosti na strupovitost.

Z novinek žluté barvy už jsem uváděl, ale pro horší podmínky platí více než Goldstar Orion. Dozraje bezpečně.

Z červených Rozela(Vanda x Bohmie), nemoučnatí, nevadne, jen chce víc vápníku. Odrůda Lipno mi letos zaplodila prvně, nedá se to počítat, ale dva plody krásně červené. Myslím, že je to lepší varianta než Rozela, jelikož má rodiče Rubinola x Vanda. Díky Rubinole netrpí Lipno hořkou pihovitostí. Má-li někdo jiný názor, sem s ním.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 25.10.2009 22:18

A co to vadnutí Orionu v běžném sklepě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.10.2009 8:26

Vážený pane Miloši, líbí a ještě více jistě chutná. Já jsem se na Rubín ani Rubinolu neptala, protože ty to vyhrály na plné čáře.

Ptala jste se, paní Bohunko,  na Bohemii, a to je totéž co Rubín jen s celočervenou slupkou.  Jiný rozdíl mezi těmito odrůdami není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika