Flekaté listy



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.146 (?) 
3.6.2016 21:19, zobrazeno: 4930x

Mám flekaté listy na jabloni, viz. první 2 foto, ale je to rok co rok. Jabloň normálně roste, plodí, ale listy jsou takto flekaté. Letos se fleky objevily i na švestkách, viz. druhé 2 foto. Ty ale taky normálně rostou a mají nasazenu hromadu plodů. Zaznamenal jsem, že jsou flekaté i listy rybízů.

Neví někdo, čím je to způsobeno a co udělat pro nápravu?

Jabloň 1
Jabloň 1
Jabloň 2
Jabloň 2
Švestka 1
Švestka 1
Švestka 2
Švestka 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.6.2016 22:20

To máte jen deficit nějakého stopového prvku, možná hořčíku. Není to nic vážného. V zásadité půdě je to běžná věc. Já mám podobné příznaky nejvíce na broskvoních, ale neřeším to žádným listovým hnojivem ani hořkou solí, ale dusíkem. Do zásadité půdy kyselý síran amonný a v letošním roce jsem nadmíru spokojený, protože jednak nemám žádnou kadeřavost a na podzim jsem navíc ještě rozhazoval močovinu. Výsledky jsou výborné. Takhle dobře mně tady ještě nikdy nic nerostlo. Hlavně ty broskvoně. Probraly se i špatně rostoucí stromky. Močovina se musí dávat na podzim a síran amonný tak v únoru. Teď zkuste nějaký ten kristalon nebo tekutý cererit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 3.6.2016 22:39

A pak už jenom dobře zalít nebo nechat NORMÁLNĚ popršet! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 231.142 (?), 4.6.2016 9:09

Cereritu jsem rozházel hromady v únoru, kdy ještě "nežila"  tráva a pršelo, aby měl čas se vsáknout, ale bez účinku. Tak zkusím tu močovinu na podzim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.6.2016 11:06

Mojí "dusíkovou léčbu" používat nemusíte. Pěkně si vyzkoušejte aplikovat listová hnojiva s obsahem stopových prvků a uvidíte. Jak jistě víte, tak u jabloní může vést přehnojení dusíkem k hořké skvrnitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.6.2016 23:32

Blahodárná moc dusíku by se dala demonstrovat třeba i na rajčatech. Jsem nucen je pěstovat stále na stejném místě a proto postupně docházelo k vyčerpání půdy a rajčata rostla špatně, byla světle zelená a často nerostla vůbec. Vyčerpanou půdu vygumoval jako zázrakem dusík obsažený v granulovaném slepičím hnoji. Rozdíl byl obrovský. Nastalo přímo zázračné vzkříšení rajčat s výborným růstem a tmavě zelenými listy. Tak asi takhle vypadá neuvěřitelná moc dusíku. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika