Vrublovanie do razstepu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?) 
13.5.2022 22:21

Z meruněk se mi probraly z "letargie" ještě dva rouby Kech Psar. Tak alespoň tyto kuriozity - bílá meruňka Šalach Ananasnyj a "dušičkový" Kech Psar. 

Franzi (Hanka x Čačanská raná)
Franzi (Hanka x Čačanská raná)
Šalach Ananasnyj
Šalach Ananasnyj
Carmen Top
Carmen Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.137 (?), 14.5.2022 10:38

To mě těší, že s tím rozštěpem se ti přijalo víc roubů, k tomu celkem zajímavé odrůdy. yes

Zvláštní je, že u roubování už narašených roubů není jednoznačné jestli se příjmou - některá odrůda i přes narašení se příjme, jiné nepomůže nic, ani sáček ani tlustý roub, rouboval jsem kopulací, ale ani ta není rozhodující, snad jen že má lepší kontaktní plochu a přesnost. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 14.5.2022 22:26

Ano, je to zvláštní. Rouby slivoně Franzi a meruňky Carmen top byly odebírané až začátkem dubna, takže teoreticky by se ujmout už neměly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.5.2022 20:47

Je třeba si uvědomit, že ne všechny rouby, které po naroubování naraší, dále porostou. Z těch asi 15 odrůd švestek jsem rád, že alespoň jeden roub od každé odrůdy roste, ale bylo to nakonec s "odřenýma ušima". Proto je výhodné rouby od jedné odrůdy dávat na více míst. Co se týče uskladnění roubů, tak lépe jim bude v lednici (0°C) v igeliťáku s troškou vody, než aby byly polovinu zimy naroubované na stromě, kde na ně přes den svítí slunce a v noci mrzne. To je můj názor. Tudíž je asi zbytečné začínat s roubováním někdy v únoru, kdy není míza a rouby zbytečně vysychají. Bude platit asi to, co říkal na videu ten Rumun, roubovat od poloviny března do poloviny dubna (kopulace, rozštěp).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2022 10:46

Jediný roub kde byla použita kopulace, byl silný roub Apredelice. Vyráží až teď. Odebraný a roubovaný byl až v dubnu. Z meruněk rostou uspokojivě jen rouby Šalachu (rozšěp) a přehazované Tsunami (rozštěp) na Leskoru. Jinak například několikaletý roub Candely (kopulace) neroste ani po odstranění všeho z původního stromku. To samé u Muscat de Nancy.

Apredelice
Apredelice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 7.6.2022 12:07

vedle angreštu a rybízu jsem taky dal do rozštěpu jeden roub jabloně Ghiva. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2022 15:40

To je skvělé, ale já to nikomu nevnucuju. Jen při větším množství roubů se nemusíte zdržovat z výběrem stejně silné "podložky" jako je roub, ale můžete roub dát na jakkoliv silnou "podložku". I do silného cenrálu, který můžete rozštípnout křížem a dát do něj čtyři rouby jako například později za kůru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika