Vrublovanie do razstepu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
1.4.2021 16:44

Některé rouby hrušek v rozštěpu už raší (Harrow Delight, Šídlenka). Překvapivě i švestky dávané do velmi silných vlků Zelené renglódy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 246.54 (?), 17.4.2021 7:03
Vrublujem iba do razštepu - na domáce pokusy s vrublovanim na tenké podpníky uplne v pohode. Primárne som používal na citrusy, ale funguje to aj na jablone, hrušky, teraz na jar som preštepoval hurmikaki. Vyhoda je, že vrubel v razštepe pekne drží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 17.4.2021 10:34

Jsem už v prudce dospělém věku. Vždy, když roubuju další a další dřeviny, tak si říkám, jestli i na tento vznikající strom jednou s mými cca devadesáti kily vylezu, aniž bych mu ublížilcool. Větší jistotu mám u těch, které št.do rozštěpu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.4.2021 10:39

Překvapuje mě, jak se krásně chytají v rozštěpu ty hrušky. Lépe než silnější rouby roubované pomocí roubovacích kleští kopulací. Tedy hlavně překvapily v rozštěpu ty švestky. Jsem zvědavý na tu "slavnou" MONI. Rouby byly už dost narašené, takže to zřejmě nedopadne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.5.2021 13:33

Také jsem v prudce dospělém věku s devadesáti kily živé váhy, pane 91.196. Letos jsem poprvé zkusil do rozštěpu dát i švestky a ejhle, světe div se, ono to roste. surprise


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 5.5.2021 15:24

yes, já dávám na tak velký spodek min. dva rouby, někdy i čtyři-do kříže, různé sorty. Větší úspěšnost přikládám i letošnímu chladnějšímu počasí, rouby nepřesychají a podnož si méně všímá vetřelcecheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2021 17:45

Ono to zkresluje, ta "podložka" má v průměru jen 2,5 cm. Tady na té další fotce je zase zkreslení v tom, že ty rouby přeslavné slivky MONI byly už dost narašené, ale dával jsem je tam hned ten den, co jsem je přivezl. Jsou naroubované asi tři týdny, ale výsledek je stále nejistý. Dva jsou v rozštěpu a jeden za kůrou. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.5.2021 17:15

V tomhle případě nemusel devadesátikilový chlápek balancovat na žebříku. Vlaška z Vysočiny a Domácí švestka - Dolanka v rozštěpu. 

Vlaška
Vlaška
Dolanka
Dolanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.5.2021 15:57

Ne všechno se povedlo skvěle. Hodně roubů jsem si zkazil roubovacími kleštěmi, naštěstí jsem si nějaké rouby odložil. Dolanky rostou všude, Čerčinské je slabě vyrašily a zatím nerostou. Velký zájem je o Dušičkovou Domácí švestku. Budete si muset zkontaktovat Standu von Könnig, já nejsem vlastníkem těchto roubů. U hrušek se neujal roubek Jean D´Arc, naopak populární Abate Fetel roste všude. U jablek moc nejdou rouby z jihozápadního Slovenska dávané hned v únoru do rozštěpu, naopak všechny rouby od pána s Macounem dávané v březnu a začátkem dubna do rozštěpu se všechny ujaly. Rouby Móni byly uříznuté v dubnu z dost narašeného stromku, takže se sice zpočátku trochu zazelenaly, ale zřejmě se nechytnou. Stejně asi není nad Domácí švestky všeho druhu. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.59 (?), 16.5.2021 19:33

Roubovací kleště jsem dostal v dubnu k narozeninám. Zatím se mi nepodařilo je seřídit, aby dostřihovaly a neničily rouby. Rouboval jsem tudíž klasickými postupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika