Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 14:29 Obsahuje fotku
Já jsem našel dvě nebo tři Vesprimy. Bohužel "nastydlo" i FARCLO, stejně jako Farhial a Farely. Kech Psar - čistá nula. Farhial je sice chutnější než Farclo, ale to Farclo mě docela naštvalo. Zmrzlo i to, co bylo schované. Můžete se alespoň s chutí... celý příspěvek >
Stará severočeská odrůda - Koporečka, 13:46 Obsahuje fotku
Na roubu je násada pěkná. Bohužel je roub na plodomorkou zdecimovaném Dicoloru. Přežije nějaký plod, co myslíte, pane von Waltře. Je tady stále všudypřítomná hrozba, kterou vyslovil doktor Miloš Vysloužil a to, že plody již dříve "nastydly" a jsou... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 13:21 Obsahuje fotku
Z Jayhavenu ještě všechno neopadalo.
Procházkova, 7.5.2024 Obsahuje fotku
Bude "pět švestek" na "Procházkově", pane PP? Já tam něco mám. Chtěl jsem porovnat listy této "Procházkovy" s listy pravé Montforské, ale jsou moc vysoko. Plody pravá Montforská zatím mít nebude. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 7.5.2024
Tak ty broskve jsou vesměs taky pryč až na nějaké výjimky. Bohužel. Nejen choulostivky, ale i držáky jako FM3 nebo Sunhaven. Blízko FM3 ale něco zůstalo na Regině, Flamin Fury. Harbinger zmrzl, vedlejší Harnas pár plodů má. Rozřízl jsem i pár hrušek,... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 7.5.2024 Obsahuje fotku
A já jsem se zase dodatečně přesvědčil, že poškozené plody jsou i u mě, takže prošlý Decis moc nezafungoval. Kdo šetří, nemá za tři ani náhodou, alespoň v tomto případě. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 7.5.2024 Obsahuje fotku
Další strom, který nebude mít nic, je odolná bělomasá broskvoň proti kadeřavosti - BENEDICTE. Plody všechny drobné a postupně opadají. Přitom je to už velký strom. Všiml jsem si dávno, že není v květu moc mrazuodolná a nemusí se jednat ani o stoletou... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 7.5.2024
ULA ani Harlayne letos monili neměly. Je to ale pouze slabá útěcha, to uznáte. Pokud by Frostina nezmrzla, měla by nějaké meruňky i přes tu monilii, škoda. Nejhorší monilii měla letos Orangered, Harogem a Harcot, ale platí to samé jako u Frostiny,... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 7.5.2024
U mě nejpozději raší i kvete "falešná" Vesna, ale ani to letos nestačilo. Plody stejně zmrzly a zežloutly. Plody Frostiny i Uly zmrzly také. Stejně jako u jednoho z rodičů Uly u Harlayne.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 6.5.2024 Obsahuje fotku
Stále není nic jisté, pane PP. Chodím už nějaký ten den kolem trojice meruněk schovaných na Ceglédi Óriás, které jsou relativně velké a nežloutnou, a dnes jsem jednu zkusil a nedržela, další taky ne. Plody Harlayne taky zežloutly. Nedrží ani nadějná... celý příspěvek >
Madame Verté, 6.5.2024 Obsahuje fotku
Sousedova Madame Verte je asi nevyléčitelná. Posuďte sám, pane Waltře. K plodomorkám ještě navíc nějaká houbová choroba. Plody jsou uvnitř černé. Podobné téma o "černání"  tady už párkrát bylo, ale nikdy se k ničemu nedospělo. Možná ta... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 6.5.2024
Ještě se mi žádný rok nestalo, abych neměl Leskory. Všechno je holt jednou poprvé. Koukal jsem na roub té "slavné" Vanilla Cot, a plody stále visí, nežloutnou ale nezvětšují se. O jeden jsem zavadil a byl dole, tak to bude ze všemi. Světská sláva,... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 6.5.2024
Potěš pámbů, pane Waltře.  S těmi jabky to tak slavné taky nebude, jen to tak na první pohled vypadá. Leckde jen centrální zvětšující se plod, jak psal pán, a to ani ne všude. Kroupy zatím nebyly, pršelo vydatně v pátek z bouřky a něco i... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 6.5.2024
Moje Frostina je na tom podobně. Monilióza + totální zmrznutí plodů. Pokud ovšem meruňky ošetřím proti monilii, tak i když nějakou chytnou, tak později znovu obrazí. Co se týče Pardubic, tak jabka i hrušky vypadají normálně. Plody se zvětšují.... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 4.5.2024 Obsahuje fotku
Ještě bych dodal, že aby zmrzly takto velké plody meruněk a v takovém množství, je pro mě věc nevídaná. Hlavně nejsou ty důsledky hned viditelné a projevují se až mnohem později. Proč neopadají i plody broskví, tak jako švestky a meruňky mně teda... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika