prořezání hrušně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 122.179 (?) 
18.3.2009 8:06

Mohu jen podpořit názor pana Vysloužila zejména u jílovitých půd.Sám jsem si rovněž podobný vrták vyrobil.Sice jen v průměru 100mm do hlinitopísčité struktury, ve které to jde lehce třeba i do 3m hloubky (za účelem chlazení nápojů).Obdivuhodně reagují na spodní hnojení hlavně opomíjené "trnky",kterým horní přísun živin moc neříká.      Pozn. :    Pobavila mě příhoda s motorovým vrtákem.Převody do pomala jsou ošemetné, jeden odborník mně také kdysi před lety skládal převodovku na Tatrovce a po zařazení jedničky jsem couval dozadu . Málem jsem boural garáž.Dnes se tomu už jen směji.  A.Bartoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 48.122 (?), 13.2.2007 21:58
Moc a moc se mi líbí jak se umíte navzájem krásně pochválit, místo toho, abyste té pani něco poradili k tomu opatření co dělal předchozí majitel hrušně. On totiž k tomu měl svůj důvod a ta pani ho po přihnojení bude mít taky. Doporučení - pohnojte a kupte si dobrou pilu, budete jí potřebovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.254 (?), 13.2.2007 22:21
48.122: Vaši reakci nechápu pro co měl minulý majitel důvod? Že blbě řezal? Já myslím, že paní dostala rady jaké potřebovala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.32 (?), 15.2.2007 18:05
Jen několik poznámek ke dvěma posledním příspěvkům - bývalý majitel opravdu asi řezal blbě a to po celou dobu růstu stromu (asi 20 let). Když už nedosáhl na horní větve, tak uříznul třetinu koruny. Výsledkem jsou vlky a zároveň díky nedostatečné výživě minimální přírůstky na obvodových větvích. A toho se také týkal můj původní dotaz. Nicméně děkuji za všechny názory. Jsou pro mě poučné. Zuzana V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.2.2007 19:15

Máte pravdu pane 48122, umíme se pochválit a taky  víme koho, my se totiž umíme i podepsat.
   Jinak souhlasím, že vrtat 15cm široké díry je nerozumné. Jednk to jde velmi ztuha, taky je velmi pravděpodobné, že narazíte na kořen. Jeho přeříznutí nevadí, ale širším nástrojem nevyvinete potřebnou sílu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 17:36

na podzim vysazené hrušně bude lepší ořezat nyní v předjaří nebo vyčkat až do doby rašení či ještě později, co bude nejlepší?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.3.2013 17:42

V předjaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 3.3.2013 17:42

hrušně ořezat nyní v předjaří, peckoviny až do doby rašení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 17:47

právě, že jsem někde četl, že později, ale asi to bylo v asociaci na omezení intenzity růstu u starších stromů...

takže mohu již začít :)

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika