prořezání hrušně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 205.32 (?) 
9.2.2007 13:17

Dobrý den na Slovensko !

V Baumaxu, v OBI a podobných marketech není radno nářadí kupovat. Všechno je z dovozu a přehnaně drahé. Dnes jsem se byla jen tak ze zvědavosti zeptat v OBI na cenu vrtáku a dozvěděla jsem se závratnou sumu 1600 Kč.  Doufám, že ten ze soukromé dílny bude kvalitní a nerozpadne se hned napoprvé.

Přeji příjemný víkend.  Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.138 (?), 9.2.2007 14:00
Suhlasim, ale nutne som ho potreboval, a nikde som ho nemohol zohnat ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.31 (?), 9.2.2007 14:17
Paní Zuzano, nebojte se udělat dobrou reklamu dobré věci. Kde bych sehnal podobný vrták za 350 Kč.- ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.32 (?), 9.2.2007 20:13

A to já zase ráda udělám, protože takové předražování, jaké se bohužel dnes děje, se nemá podporovat. V inzerátu, který si výrobce dal na několik internetových stránek, uvádí jen číslo svého mobilu 606159052. Přestože jsem samozřejmě hned telefonicky zjistila jeho adresu, netroufnu si ji bez jeho souhlasu zveřejnit. Myslím si ale, že mobil ke kontaktu stačí. Ještě bych měla dodat, že v inzerátu slibuje i zaslání na dobírku. 

Zdraví ZuzanaV. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 13.2.2007 20:52
Obyčejný, ale spolehlivý zemní vrták 9 cm v průměru stojí v běžném železářství kolem 900 Kč. Není to málo, ale vydrží dlouho. Pro fajnšmekry - prodává se i motorový - za pouhých 13 tisíc. Půjčil jsem si jej na stavbu plotu Drželi jsme ho dva proti sobě, když se kousl o kořen, běhali jsme dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.31 (?), 14.2.2007 13:14
Díky za kontakt. Přes ten jsem vygoogloval i další informace. Bohužel ta nejméně příznivá je, že se jedná o průměr vrtáku 15 cm, což je pro toto použití dost nevýhodné, stačilo by 7 - 9 cm.  Takhle bych měl zahradu jako po nájezdu krtčí smečky ;-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.2.2007 13:48

Zemní vrták nic není. Kruh z plechu tloušťky okolo 2 milimetry a příslušného průměru se rozstříhne na jedné straně do středu  a vyhne a ve středu se navaří na trubku půlcoulku příslušné délky, na kterou se na druhé straně  navaří kus trubky stejného průměru napříč jako držadlo.  A vrták je hotov, jen se trochu naostří rozklepáním a broušením.  Přirozeně profi vrták to není, ale kdo jednou za čas potřebuje vyvrtat do země pár děr menšího průměru, tak mu to úplně stačí. Dva, dvaapůl milimetru silný plech proto, že takový plech se dá v pohodě přivařit běžnou elektrickou svářečkou, tenčí plech by se musel plynem. Zase třeba kruh z plechu třeba 1,5 mm se nemusí řezat, může se vystříhnout nůžkami na plech.  Na vrták průměr 6 - 8 centimetrů do málokamenité půdy  se dá použít i klidně plech milimetr silný.  Cena takového vrtáku ,  nový materiál bude tak do 50 , maximálně 100 Kč, v zámečnictví z nějakých zbytků to může být za stovku i s prací a kutil může vzít do tašky 2 kila starého železa na výměnu a materiál najít na nejbližším větším šrotišti.

Do tento příspěvek jsem vložil taky no nového tématu pod názvem zemní vrták, protože se to týká spíše nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.218 (?), 16.3.2009 7:30

S navrženým řešením plně souhlasím. Sám jsem si doma vyrobil 3 takovéto vrtáky různých průměrů a používám je už několik let. U jednoho mám i delší šroubovici, kterou jsem vyrobil svařením hran několika vytvarovaných kruhů nad sebou a jejich přivařením k trubce, která tvoří osu vrtáku. Sice to nevypadá tak perfektně jako kupovaný, ale funguje to dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 17.3.2009 22:14

místo vrtáku lze použít zašpičatělou kovou tyč s boční přivařenou nášlapkou ve výšce asi 40cm. Pokud nemáte těžkou jílovitou půdu, tak vahou těla uděláte kolem 1 stromu díry za pár minut!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.3.2009 22:36

Je to pravda. Dokonce i když máte těžkou jílovitou půdu, tak těch 40 cm trubky do vlhké země lze zašlápnout. Víc práce ale pak dá vytáhnutí nástroje ven. Z jílovitých uhlazených stěn se hůř vsakuje hnojivý roztok. Vyvrtání je, pravda, pracnější, ale vyvrtaný jíl lze nahradit - třeba kvalitní zeminou,  kompostem smíchaným se slepičáky a pískem, aj.. 3 - 4 takové díry po obvodu koruny dokážou s výživou stromu v chudé půdě udělat divy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika