Hrušeň Clappova



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 96.8 (?) 
24.10.2011 21:35

Poradte prosím, Chtěl bych to stihnout ještě do konce týdne! dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 210.218 (?), 24.10.2011 21:42
To máte marný :-(Do konce týdne z nich už nic nevypálite :-). Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.10.2011 4:42

Clappova je o nějaký ten týden ranější než Williamsova.Kvašení u hrušek je dost kritické, vsadil bych raději na Williamsovu třeba i 2x.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.68 (?), 25.10.2011 7:50
Dajte na radu p.AB. Kúpte radšej 2 stromky Williamsovej červenej. Pestoval som Júlovú, aj Clappovu, ale augustová wiliamska bola najchutnejšia, najzdravšia a najúrodnejšia. A to Vy predsa potrebujete! Voňavú, pevnú a cukornatú dužinu a nie vodnaté blato. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.8 (?), 25.10.2011 20:17

děkuji za radu! Taky myslím že ta Williamsova bude lepší a aromatičtější s cukrem teda nevím. Vysadím 2 stromky na semenáči! 

A jaký je rozdíl v chuti mezi W. červenou a normální W. Čáslavkou? dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.78 (?), 25.10.2011 22:05
V chuti asi nebude rozdiel. Červená sa mi zdá o pár dní neskoršia. Možno, že tmavá šupka viac priťahuje slnečné lúče a tvorí sa viac cukrov? Nemal som ich vedľa seba, takže tento predpoklad nemôžem prakticky doložiť. Williamsova červená veľmi dobre a pravideľne rodila kvalitné plody. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.10.2011 9:15

Mám obě odrůdy na jednom stromku. V chuti jsem rozdíl nezaznamenal, v době zrání prakticky taky ne. Obě dozrávají postupně. Ty červené mi připadají nepatrně menší, ale možná je to jen umístěním větví na stromku.  P"oloha není ani zdaleka optimální, takže 30 letý strom na semenáči je malý a chuť kvalitní jen v teplých letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.78 (?), 26.10.2011 12:39
Aj mne pripadali plody Williamsovej čáslavky o trochu väčšie ako u jej červenej mutácie. Možno to bolo spôsobené vyššou rodivosťou červenej formy a tým aj slabým zdrobňovaním. Klasická žltá Williamsova mi pripadala šťavnatejšia, ale červená je zas vzhľadovo krajšia. Je to individuálne hodnotenie, záleží aj na fáze konzumnej zrelosti, miesta v korune, odkiaľ bola odtrhnutá (slnko x tieň), na typu podpníka apod. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.8 (?), 26.10.2011 20:41

Děkuji za příspěvky! Dnes jsem koupil a zasadil 2 špičáky Williamsovy čáslavky na semenáči. Takže ted mám Clappovu taky čpičák. Potom tam mám na kdouloni MA. Boscovu, Konferenci a Williamsovu, které se budu snažit pěstovat na štíhlém vřetenu společně s jablonama.

Ještě by mě zajímalo jakou u vás měla Williamsova urodu, třeba v 10,15,20 letech. a kdy zhruba začla rodit! dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.218 (?), 26.10.2011 22:53
Williamsovu červenú som pestoval na voľne rastnúcej palmete do výšky cca 3 m. Naštepil som ju vtedy do Clappovej. Za 15 rokov mala kmienik tlstý asi 10 cm. Rodila každý rok plný kôš nádherných plodov. Letorasty boli zdravé a silné ako prst. Záhradku už od r.2003 nemám. Na semenáči Vam začne rodiť trocha neskôr ako keď by bola naštepená na typovom podpníku, duľe či inej odrode hrušky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika