Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moc nadějí takto napadené mladé hrušce moc nedávám.Jsou tam nekrotické ohniska, které jsou zřejmě pod kůrou propojena.Není to klasické hrubnutí kůry hrušní.Je nutné se podívat pod poškozenou kůru a ujistit se, že nejde o nějakého škůdce a odstranit poškozenou kůru.Při postřiku broskvoní důklaně ošetřit poškozená místa měďnatým přípravkem (Champion).Snaha o eliminaci bakteriálnímu nebo houbovému napadení.Nechat stále bez nátěru.Při předjarním postřiku začátkem dubna dle polohy důkladně ošetřit celý stromek přípravkem proti přezimujícím škůdcům (insekticid + smáčedlo).Po zaschnutím ošetřit hojivým balzámem.

Takto jsem zachránil svoji 15 letou hrušeň po nálezu drolící se borky a pod ní dírky do dřeva.Postup nyní opakuji každý rok.Zatím dobrý.Těžko hledat příčinu ale každoroční ošetření stromků proti přezimujícím škůdcům je základ jak předcházet přemnožení škůdcu a napadení stromku, nehladě k tomu je li provedeno nad 15 *C likviduje také květopasa.Ošetření je někdy bagatelizováno ale opak je pravdou.

Vyzkoušejte ale moc šancí ji nedávám.Pro její mládi je napadení dost rozsáhlé.Táké to může být vizitka nekvalitního výpěstku školkaře (necertifikovaný množící materiál).Každý nový vysazený stromek na jaře preventivně ošetřuji mědí.Pro jistotu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika