Modrá hortenzie



indien - (29) - 80.127 (?) 
10.6.2011 21:19, zobrazeno: 23805x
Dobrý večer, přicházím zde se svým problémem. Koupila jsem si v březnu 2 modré hortenzie... a zasadila je na začátku května do hlíny s přídavkem substrátu pro rododendrony a okolo nasypala rašelinu. Hortenzie roste náramně, ale co mě trápí je její růžová barva, kterou nechci... mám zájem o modrou... hnojím ji i hnojjivem na modré hortenzie a ona kvete růžově. Prosím o radu co s ní...
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.38 (?), 10.6.2011 21:26

Slyšel jsem, že hortensie pro modrou barvu potřebuje-a teď to neřeknu přesně-něco jako substanci hlinitou, nebo oxid hlinitý, síran hlinitý, tak nějak se to jmenuje.Taky bych to potřeboval vědět.Snad někdo poradí, a taky kde se to dá sehnat.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.74 (?), 16.6.2011 22:05

Presne tak, aj podľa odborníkov aby to kvitlo do modra je to potrebné prihnojiť síranom hlinitým. Ten som však ani ja na SK zatiaľ nikde nezohnal (poznajú síran draselný, horečnatý ale hlinitý nie, možno v CZ bude skôr k dostaniu).

KT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 27.6.2011 21:23

v řeznických potřebách koupíš kamenec na praní střev (síran hlinito drselný). Pro hnojení hortenzií je to dostatečná jakost ale dá se sehnat i jakost pro bazénovou chemii nebo kosmetický (na zastavení krvácení při holení a jako přídavek do antiperspirantů).

no a druhá podmínka, nehnojit příliš dusíkem, a když už tak v síranové formě (nikoliv amoniakální nebo ledkové).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.159 (?), 16.6.2011 23:09

Modrá hortenzie, já ji mám ve stínu a je modrá, ta na slunci je růžová

hortenzie
hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 18.6.2011 10:52

Asi na tom něco bude. Ta naše je střídavě ve stínu, pak na slunci a zase ve stínu. Rozkvétá bíle, pak přechází přes růžovou do modré. Když jsme ji zasadiili, nedávali jsme jí žádnou speciální hlínu, ale ke kořenům jsem zahrabal velkou hrst hliníkových špón. Nemá žádnou další speciální péči. Každý podzim ji dost sestříhám a na jaře to doladím. Je hodně vzrůstná a lezla by do chodníku. I přes to stříhání kvete jako divá a hraje všemi barvami.

Modrá hortenzie
Modrá hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
indien - (29) - 80.127 (?), 27.6.2011 21:06
no to je opravdu zvláštní. Ta moje má být modrá a kvete růžově přitom je pod stromem a ještě jak jsem ji zasadila tak jsem vyhloubila jámu a nasypala do ní substrát pro azalky a rododendrony aŤ má kyselou půdu. Jsem z toho nešťastná, protože hnojím hnojivem určeným na modré hortenzie a nic:-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.219 (?), 2.5.2014 13:58

 Hortenzie opravdu potřebuje kyselou půdu, aby kvetla modře. Síran hlinitý je nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.5.2014 14:36

Koukněte se do balíčku hnojiva, jestli tam nejsou pytlíčky dva. Jeden s organicko minerálním hnojivem pro růst (je stejné jako pro kanadské borůvky, rododendrony ap.) a druhý menší patlíček s kamencem (síranem hlinitým, síranem hlinito amonným, síranem hlinitodraselným), který se přidá do zálivky pouze v období tvorby poupat.

Moje zkušenost je taková, že například v OBI jsou pytlíčky s kamencem z krabiček často vykradeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika