Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 65.144 (?) 
3.12.2014 10:35

Nevim jak to myslite. Jaky prispevek, takova reakce. Podle mne zadni 'Starocesi' jako narod ci etnikum neexistovali, resp. takovy termin se v danem kontextu nepouziva. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 7.12.2014 7:50

Tak jsem hledala v životopisech Palackého a TGM, kam chodili na záchod, a zda jeho obsah dále nějak zpracovávali, ale nic jsem nenašlafrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.12.2014 10:12

Nemáte tak zcela pravdu. Do kýble se čurávalo, detaily vynechám. Moč lidská se velmi často mísila s močí zvířecí v důsledku umístění technického prostředku na odběr lidských výkalů. Přišla pak samozřejmě na pole či sad. Záměrně, jak je to tu diskutováno se to asi nedělalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.33 (?), 30.11.2014 13:30

Když byli synové malí, při pobytu na zahradě měli místo pod meruňkou, kam chodili na malou. Měli jsme krásnou úrodu pěkných meruněk. Bohužel vyrostli a meruňka již tak dobře neplodí. Tak se těším na vnoučata a na lepší úrodu meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.34 (?), 1.12.2014 21:35

Moč aplikuji ke stromům a keřům dobře 40 let. Vždy se obrátím k tomu nejbližšímu když cítím že už je už.A v pohodělaughlaugh.

enlightened Na zeleninu nemočím. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.105 (?), 3.12.2014 13:07

No a u nás 3 zedníci + 2 moji chlapi za jedno léto (jenom víkendy)  stačili 20-ti letou meruňku učůrat. Kadibudka stála o pár metrů dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 13:58

Mně už několik 20 letých meruněk taky přes léto odešlo. Přitom na ně nečůral ani jeden zedník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 1.12.2014 22:21

 Odvážné téma pro odvážné lidi.  Co jste napsal je velice podnětné. Jako zahrádkář jsem si dělal nějaké výpočty a dospěl jsem k zajímavým  výsledkům.  Výpočty jsem porovnával z kultovním hnojivem Cererit.  Jeden kilogram Cereritu má stejnou hodnotu jako 23 litry lidského moče a to lze srovnat z hodnotou 190 m2 zeleného hnojení.  Tak přátele co je pro vás nejlevnější?.    

Mám veliké přání, aby se našel odvážný podnikatel a tuto záležitost využil komerčně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 22:43

Nestrašte. V čechách a na moravě se stále spousta obcí snaží, jestli by mohli mít jednotnou kanalizaci (dešťovou, průmyslovou a splaškovou v jedněch trubkách) a tak jako fata morgana působí zprávy, že v Izraeli mají některá sídla (kibucy) oddělená potrubí pro splaškové vody podle charakteru znečištění (tedy na moč a z praní prádla fosfátovými pracími prostředky zvlášť od "obecných" splašků). Dešťovou "kanalizaci" nemají, protože dešťová voda se chytá jako zdroj čisté vody (tedy mohli by tomu říkat dešťový vodovod).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.141 (?), 2.12.2014 7:42

nejlevnejsi je curat do kbeliku a nosit do zahrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika