Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 34.163 (?) 
1.12.2014 18:48

urinoterapie (pití moči s léčebnými účinky) je zcela vědecky prokazatleně pozitivní a není žádným šamanstvím. Rozhodně se nepoužívá moč kontaminovaná hormony vč. ženské horm. antikoncepce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 19:08

Ačkoliv klub skeptiků se k urinoterapii staví jak jinak než skepticky, jedno je jisté. Některé látky z krevního oběhu se do obsahu žaludku zpátky dostat nemohou. Jako se dobytku pro zlepšení stravitelnosti dusíkatých látek ze siláže přimíchává do siláže Urea, tak i při konzumaci vegetariánské stravy dojde k zlepšení stravitelnosti některých látek. Pokud by se používala Urea jako potravinový doplňek, pak by skeptiky byla nepovšimnuta podobně jako hydratční mast s Ureou (na opruzeniny). Je li však urea užívána v přírodní formě, je kritizována skepticky. Je plno živočichů kteří "recyklují"své exkremety, aby získali do oběhu určitou složku (například některé hormony, vitamín Bx).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza JEKL - (8) - 17.239 (?), 1.12.2014 19:22

Stando nezlob se, ale tohle co jsi napsal, není pravda. U krav to tak funguje, protože přidáním močoviny do krmné dávky se zvýší počet mikroorganismů v bachoru a tím pádem se zlepší trávení potravy. Ale u vegetariánů j to totální nesmysl. Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 19:28

omlouvám se, skutečnost "že vegetariáni nemají střevní mikroflóru" jsem nevěděl. Je to důsledek oblbnutí reklamou na Acti- mel/vii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 14:04

Pokud by vegetariálni svoji stravu přežvykovali, pak by jim možná dochucení jídla ureou pomohlo. Ale ani oni neumějí strávit celulózu, třebaže by si to možná přáli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.68 (?), 30.11.2014 19:45

Už jste tam někdy byl? Na každe stavbiče, které ještě zbyly najdete dataci ukončení stavby. Tak si to Valašsko projděte a zjistíte, že se šeredně mýlite.Vůdče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.12.2014 8:03

Jistě, že jsem tam byl, dokonce jsem z pomezí Valašska. Ještě před pár lety jsem v srdci Valašska vlastnil starou historickou dřevěnici.

A to o těch kadibudkách je pravda, znám to z vyprávění pamětníků. Kadibudky se na Valašsku rozmohly opravdu až v padesátých letech.Často byly budovány při příležitosti nějaké velké oslavy v domě, často při svatbě dětí z chalupy. Ono je to opravdu těžko uvěřitelné, ale je to tak.

Jestli tam někoho znáte, zkuste zavést řeč na toto téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.15 (?), 3.12.2014 9:33
A co dělali staročeši. Měli už splachovací WC? Svá políčka a zahrádky hnojili čím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 3.12.2014 9:48

Staročeši... chovali dobytek a jeho hnuj pak zaoravali. Zadny Starocech necural do kyble a nechodil s tim pak zalevat jahody nebo zeleninu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 10:21

Zadny Starocech necural do kyble a nechodil s tim pak zalevat jahody nebo zeleninu. J.R.

Já jsem tedy žádného neviděl, tak nevím. Vy snad ano?  Ale vesničtí mladočeši mívali obvykle kadibudku přímo nad hnojištěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika