mé jiřiny



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?) 
27.5.2008 21:54, zobrazeno: 43086x
to jsou me mexické oblíbenkyně...
Vancouver
Vancouver
Perla
Perla
Havran
Havran
Halle Bop
Halle Bop
Almand`s Climmax
Almand`s Climmax
Čardáš
Čardáš
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 27.5.2008 22:02

A to máte svoje vlastní? Jsou krásné, já jiřiny ráda, je to vzpomínka na dětství. Nějak jich bylo víc nebo co... Dokonce mám dojem, že moje babička je ani na zimu nevyrývala. Je to možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 27.5.2008 22:05
jojo, vsechny jsou me, mám cca okolo40 odrud, nektere starsi odrudy mohou snest mraz, dokonce min.rok jich prezilo i vice... ale vesmes zde zalezi jak jsou hluboko a take jak je puda vlhka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 27.5.2008 23:35

I já mám ráda jiřinky, pěkné pane Miroslav, ta odrůda Havran je moc pěkná, mamka měla dva mega záhony plné samých jiřinek, na to nejde zapomenout jaká to byla krása, já se pokouším také některé pěstovat viz.foto, ale mám problém vychytat pro ně vhodné místo přes zimu.Co se podařilo zachránit už leze ven, ale nevím které to budou tak zatím čekám snad budou takové jako loni

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 28.5.2008 7:47

Dobrý den, paní Heleno a pane Miroslave,

až se srdíčko směje, jak je máte krásné.  Já pokukuju už několik let, když jezdíváme na houby, po jedné zahrádce, kde mají nádhernou do oranžova nízkou jiřinku, ale netroufla jsem si o kousek odkopku poprosit. Máme zahradu po prarodičích manžela a zde byly jenom jiřiny vysoké červené a nepříliš hezké, málo kvetly. Ani v obchodech jsem si netroufla nějaké zakoupit, protože tomu moc nerozumím. Tak hodně zdaru a já s nimi snad v budoucnosti také začnu, zatím jsem se věnovala růžím a založením jabloňové stěny a teď mě popadly fuchsie, no plánů je hodně. krásné léto vám i ostatním Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 28.5.2008 14:05

Také vám paní Danielo přeji krásné léto, myslím že jste také na dobré cestě, kdy se vám zahrádka a pěstování všeho možného stane velkým koníčkem.Mě už to chytlo, kamarádka mi říká že jsem gamblér na kvítka....Asi to bude dědičné, jo a o kousek hlízy u seusedů se vůbec nebojte říci, každý rok se většina bohatě rozroste o několik dalších, spíš paní potěšíte, že přebytečné nemusí vyhazovat a uděláte tak radost jí i sobě.Tak hodně štěstí, venku je hezky tak hurá do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.5.2008 14:39

Zdravím svoji jmenovkyni Danielu i všechny ostatní.  Já jsem s jiřinami začala teprve vloni.  Vykvetly krásně a tak jsem se namlsala a letos jsem přikoupila další.  Doufám, že je budu mít stejně krásné jako pan Miroslav a paní Helena.  Jsem zatím v začátcích, tak uvidím.  Zdravím - Daniela.

Moje první jiřiny
Moje první jiřiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.201 (?), 28.5.2008 15:04

No... loni se vám zadařilo, pěknéHelena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.5.2008 16:51

Já bych se do jiřin dala hned, pokud bych je nemusela na zimu vyrývat a skladovat. Loni jsem zkusila lest-měla jsem jednu bílou, vysokou (na obrázku byla střední růžová...) v obřím květináči venku na zahradě. Na zimu jsem ji dala pod schody na půdu i s vyschlou zeminou. Koncem zimy vyklopila, vyměnila zem a dala do teplejší místnosti. Hlíza byla oukej. Ale nevzešla, bohužel uhnila. Někde byla chyba. Tak jsem na trhu koupila jinou, od paní, která vypadala, že ví, co prodává. Hlíza je opět venku v květináči, tentokrát však nevzchází ani napoprvé. Můj závěr po přečtení příspěvku pana Miroslava-buď seženu mrazuvzdorné jiřiny, nebo (se na to vybodnu) zanechám pěstování jiřin. A teď ta rada- ví někdo, prosím, jak se dostat k mrazuvzdorným jiřinám? Tady v Čechách. Díky všem, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 28.5.2008 18:11
mrazuvzdorne jiriny nejsou, jen predminula zima byla opravdu mirna, ze to leckteré prezily...
Hron
Hron
Karen
Karen
Brincess BX
Brincess BX
Interblue,pohužel letos už není:-(
Interblue,pohužel letos už není:-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika