jak přezimovat kalu?



host - 6.162 (?) 
1.11.2008 18:42, zobrazeno: 20629x

prosím o radu, syn mi dovezl z amsterodamu hlízu kaly, která je již narašená, má asi 4 cm výhonek, jak ji mám do jara uchovat? Dík.M

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.11.2008 19:46

Dejte jí do papírové krabičky, zasypte jí suchou rašelinou a uložte jí na dno lednice, třeba do šuplíku. Pokud nemáte rašelinu, tak jí zabalte do několika papírových ubrousků. Občas jí zkontrolujte. Měla by takto vydržet až do března, kdy jí zasadíte do květináče. Kala potřebuje větší květináč - pokud má málo prostoru, tak se může stát, že nevykvete.  Až se objeví zelené listy, začněte je mírně rosit, jinak začnou jejich konečky osychat.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 11.11.2008 10:31

Tak jsem dostala taky hlízy a hledala tady, co s nima.Už se těším až pokvetou.Připojuji foto.Jana

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.241 (?), 11.11.2008 16:36

Presne toto ma trapi....ani nie sposob, ale ako ju... Pochopte, pred dvomi rokmi nam dala suseda za pol vedra hluz. Pred rokom boli dve vedra a teraz 4 velke desatlitrove! Ako prezimovat kalu?  Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 11.11.2008 18:31

To se ptáte jak přezimovat? Když se vám tak rozrostla tak spíš poraďte nám kde ji zimujete.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 11.11.2008 18:28

Danielo, nesplesniví ta hlíza v ledničce?Děkuji za odpověd Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.11.2008 18:41

Ta rašelina je samozřejmě lepší, ale když není, tak ubrousky jsou náhradním řešením.  Ten ubrousek vsaje vlhkost a ke hnití nedojde. Ale chce to kontrolovat, popřípadě ubrousky vyměnit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 11.11.2008 19:35

Tak děkuji za odpověď a půjde do lednice.Jinak ostatní hlízy zimuji v hoblinách a ve sklepě.Ale s touto nemám zkušenost.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 12.11.2008 16:15

objednala jsem si u jedné nejmenované fi. kalu.Bylo to loni v březnu.Nějaké 3 "cibulky došly v květnu.Objednala jsem růžovou, vykvetly žlutě.Letos ale už nekvetla, jen vyrostly listy a to jsem ji měla naterase, kde měla jen ranní slunko.Kde jsem udělala chybu?Obyčejnou bílou kalu mám už několik let, nemám problém-včera jsem zase našla nová poupata.Dík ya radu Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika