Canna



Stránky: 1,  2,  3   
host - 55.2 (?) 
29.3.2006 21:20, zobrazeno: 74613x
Předpěstováváme nyní doma Cannu a na jejich listech se objevuje sladká kapička.Po setření se vytvoří nová.Nevíte  někdo oč se jedná?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:32
Může to být nadbytek vláhy, jak víte, že kapička je sladká? Snad jse ji neochutnávala?Myslím, že po přenesení rostliny na stanoviště tento problém zmizí - pokud to problém vůbec je. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 22:10
Za problém to nepovažujte - důležité je aby stihla vykvést. Jde o přirozenou gutaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 7.6.2007 21:34
Mám prosbu. Jak trochu urychlit tyto rostliny, aby mi zahájili kvetení dříve, než li jako v loni v měsíci září. Nějaký urychlovače, předpěstování, nebo jinou metodu. Díky. Jinak se mi líbí i pouze v listové podobě,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.66 (?), 18.6.2007 22:29
Myslím si že to problém není /to s tou kapičkou :o) / banánovník také pouští po zalití kapky z listů a určitě je vše o.k. neboť roste jako z vody...Máme doma také cannu. Koupila jsem ji s tím, že by snad bylo možné ji ponechávávat v zemi i přes zimu.. Škoda nejde to..ale zajímalo by mne jak se rozmožuje, jestli bokem vyroste nový výhonek stejně jako u banánovníku?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.77 (?), 22.6.2007 13:27
Množí se rozdělením hlízy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.90 (?), 31.7.2007 13:14
Taky máme cannu je to strašně veliká kytka, nevim jestli indická - má zelené listy a krásně červeně kvete. Loni nám roztrhala květináč a letos nám ho taky začala trhat (dělali se na něm boule) tak jsme ji asi před týdnem zasadily přímo do země. Má velké hlízy, které roztrháme na menší a je namnoženo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
medu - (1), 10.8.2007 16:08

Také by mě zajímalo, jestli Canna opravdu nejde nechat přes zimu v půdě. U nás v ústecké ZOO mají cannou osázené ohromné množství ploch, a zdá se mi nemožné, aby je každý rok vykopávali a nechali přezimovat. Nemá někdo zkušenosti s ponecháním oddenků canny přes zimu v půdě?

Díky Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.196 (?), 14.8.2007 16:20
Pokud se nevyryje na zimu, tak většina umrzne. I když jsem viděl záhon, na kterrém byly vloni (byl plně osázený ) a na jaře jich pár slabounkých vyrostlo znovu. Ale vloni byla mírná zima.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.34 (?), 30.1.2008 14:26

Vloni je švagrová nechala v zemi odstranila jen nadzemní část a přikryla silnou vrstvou štěpků a na jaře po odstranění vyrašily a byly mnohem mohutnější než ty které sázela klasicky. Je ale pravda, že byla mírná zima a jsme na JM, ale i tak jsme to letos zkusily znovu a uvidíme na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika