Canna



host - 24.98 (?)
16.6.2006 21:32
Může to být nadbytek vláhy, jak víte, že kapička je sladká? Snad jse ji neochutnávala?Myslím, že po přenesení rostliny na stanoviště tento problém zmizí - pokud to problém vůbec je. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 55.2 (?), 29.3.2006 21:20, zobrazeno: 74520x
Předpěstováváme nyní doma Cannu a na jejich listech se objevuje sladká kapička.Po setření se vytvoří nová.Nevíte  někdo oč se jedná?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:32
Může to být nadbytek vláhy, jak víte, že kapička je sladká? Snad jse ji neochutnávala?Myslím, že po přenesení rostliny na stanoviště tento problém zmizí - pokud to problém vůbec je. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 22:10
Za problém to nepovažujte - důležité je aby stihla vykvést. Jde o přirozenou gutaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 7.6.2007 21:34
Mám prosbu. Jak trochu urychlit tyto rostliny, aby mi zahájili kvetení dříve, než li jako v loni v měsíci září. Nějaký urychlovače, předpěstování, nebo jinou metodu. Díky. Jinak se mi líbí i pouze v listové podobě,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.66 (?), 18.6.2007 22:29
Myslím si že to problém není /to s tou kapičkou :o) / banánovník také pouští po zalití kapky z listů a určitě je vše o.k. neboť roste jako z vody...Máme doma také cannu. Koupila jsem ji s tím, že by snad bylo možné ji ponechávávat v zemi i přes zimu.. Škoda nejde to..ale zajímalo by mne jak se rozmožuje, jestli bokem vyroste nový výhonek stejně jako u banánovníku?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.77 (?), 22.6.2007 13:27
Množí se rozdělením hlízy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.90 (?), 31.7.2007 13:14
Taky máme cannu je to strašně veliká kytka, nevim jestli indická - má zelené listy a krásně červeně kvete. Loni nám roztrhala květináč a letos nám ho taky začala trhat (dělali se na něm boule) tak jsme ji asi před týdnem zasadily přímo do země. Má velké hlízy, které roztrháme na menší a je namnoženo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
medu - (1), 10.8.2007 16:08

Také by mě zajímalo, jestli Canna opravdu nejde nechat přes zimu v půdě. U nás v ústecké ZOO mají cannou osázené ohromné množství ploch, a zdá se mi nemožné, aby je každý rok vykopávali a nechali přezimovat. Nemá někdo zkušenosti s ponecháním oddenků canny přes zimu v půdě?

Díky Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.196 (?), 14.8.2007 16:20
Pokud se nevyryje na zimu, tak většina umrzne. I když jsem viděl záhon, na kterrém byly vloni (byl plně osázený ) a na jaře jich pár slabounkých vyrostlo znovu. Ale vloni byla mírná zima.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.34 (?), 30.1.2008 14:26

Vloni je švagrová nechala v zemi odstranila jen nadzemní část a přikryla silnou vrstvou štěpků a na jaře po odstranění vyrašily a byly mnohem mohutnější než ty které sázela klasicky. Je ale pravda, že byla mírná zima a jsme na JM, ale i tak jsme to letos zkusily znovu a uvidíme na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika