Noni - morinda citrifolia



host - 42.4 (?)
30.7.2016 1:11

U Noni stačí jen jedna rostlina. Plodit začíná většinou druhým rokem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 42.4 (?), 30.7.2016 1:11

U Noni stačí jen jedna rostlina. Plodit začíná většinou druhým rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.7 (?), 26.7.2012 21:45

Pouzil som tento nvod a z 5 semienok jedno vyklicilo za cca 5 tyzdnov takze to funguje.. cvikacom na nechty to cvaknut pozor na to embryo je to velmi dobre vidiet ak si presvietite semienko cez lampu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.67 (?), 27.7.2012 23:03

Nám také jedno semínko z 5 vyklíčilo a rostlinka je krásná. Jen jsem zvědavá, jestli se dostaneme až k plodu, jak ho budeme užívat, tedy co jsem četla, tak jak z něj získat šťávu. Ale to je předpokládám ještě daleko. Ať Vám hezky roste, příležitostně Noni ze semínka vyfotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.224 (?), 13.8.2012 4:55

Zdravím všechny NONIsty

Tak se dívám že zájem pěstovat NONI se už začíná probouzet a to mě moc těší.

četl jsem že moc lidem nevyklíčily semena, klíčení semen potřebuje opravdu hodně tepla, já jsem sehnal náhodou od známého 50 semen 

a nasadil do truhlíků které byly na vyhřívané dečce kterou ovládal časovač abych zas semena neuvařil.

Ideální teplota ze začátku je 31 - 34°C(asi 7 dní) poté kolem 30°C

asi po 40 dnech se objevilo 5 rostlinek a během 2-3 měsíců jsem jich měl asi 35-40 bohužel mi více jak polovina uschla, protože část semen jsem nasadil do nízkého truhlíku.V tom druhém klasickém na muškáty jsem měl asi 20 rostlin a ta my bez problémů přežily až do ted a jsou celkem hezké.

Ještě mám 3 letou rostlinu která má asi 6 plodů a na té sbírám zkušenosti, protože pěstování s ní není moc jednoduché.

Hlavní je se podívat na domovskou krajinu kde noni přirozeně roste je to neustálé teplo a vlhký vzuch.Zjistil jsem že už teploty kolem 15°C a níž se ji vůbec nelíbí, stačí i prudké ochlazení před bouřkou a reaguje staženými listy na horu. Totéž zálivka musí být hojná a pravidelná, stačí na ni někdy v horku zapomenout a za pár dní ji spodní 2 listy sežloutnou a za týden odpadnou.

Co se týče hnojiva tak s minerálníma opatrně a jen v malém množstvím, nejlépe reaguje na zkvasené kopřivy s kompostovým čajem to má krásné přírůstky.

Co je ale na pěstování NONI asi nejsložitější je světelná perioda která je na hawai delší než u nás takže přisvicování v zimním obdobím je víc než nutné.

já to dělám tak, že ráno asi o půl 6 se světlo zapne a jak se udělá dostatečné světlo tak se umělé vypne a na večer opačně jak se sešeří se zapne a v 20:30 se vypne.tím má rostlina dostatek světla a není tolik ve stresu.

Tak pěstu zdar Johaník V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 13.8.2012 14:07

Dobrý den,
tak mě z pěti semínek nevzešlo nic. I když je pravda, že poté, co došly v půli května dvě rostlinky vysoké kolem osmi cm, se vysetá semena dostala na okraj mého zájmu a minulý týden jsem je zlikvidovala.
Ty došlé rostlinky jsem už dvakrát přesazovala, teď jsou ve třílitrových rúžácích a kořeny zas už lezou ven. Jsou vysoké cca 30 cm, listy jsou dlouhé taky kolem 30 cm a už se rozvětvují.
Ale nevím, jestli pak v bytě vůbec přežijí zimu. To asi budu mít smutek.
To jste měl asi čestvá semena, když jste měl takový úspěch? A blahopřeji v plodům :-)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:24

Noni - morinda citrifolia

Také jsem si objednal semínka prvně se nic nedařilo aneb jsem je po měsici zlikvidoval pro mé pozdější zjištění že klíčí až 100dní :-)

Zimu přežila a teď začíná po přesazení do velkého květináče (nehnojim jen hlínu smíchám s bílíma hovínkama od psa aneb jsem někde vyčetl, že to maji rády resp. vápník) konečně rašit.. jak nové koruny s listy tak plody uvidím co léto přinese jen více slunných dnů bych uvítal.. ale proč píši aneb ty bíle květy museji se opylovat..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.78 (?), 14.3.2017 7:40

Moc se mi nedaří, nějak mi tu živoří, odspodu už je opelichaná :o(
Co je "kompostový čaj"?
Čím přisvicovat?, jakým světlem, jaký zdrojem (žárovku, zářivku,...) jakou "teplotu"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:29

květ plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:30

květ

plod
plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.80 (?), 26.7.2013 13:05

Mám Noni, vypěstovanou ze semínka. Je to krásná rostlina, přes metr a půl na výšku, a podobně na šířku. Bohatě kvete, ale plody mi zatím nedozrály, tu a tam květ odpadne, většina z nich ale drží. Nevím, čím to je. Má s tím někdo zkušenost? (Má dostačující květináč, zálivku, výživu, teď ji i letním, ale hodně opatrně, na noc ji přenáším domů, nesnáší noční ochlazení - nebo ji nemám přivyklou.) Jenže za chvíli budu mít problém s velikostí, aby nás nevystěhovala z bytu. wink  Zvládá řez? Zkoušeli jste to někdo? Košatí přirozeně, roste rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika