Cydonia oblonga - kdoule



host - 31.3 (?)
13.11.2011 11:53

Pro Mičurince: Kde jste sehnal odrůdu Vranja?

Děkuji Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.11.2011 20:53

tak uz mam sazenice, akorad to jsou špičáky, nevi nekdo jak je mam zjara zapestovat? kolik mam nechat zhora pupennu? dekuji! M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.33 (?), 1.11.2011 22:19
Aké odrody ste kúpil? Dajú sa konzumovať v čerstvom stave? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.11.2011 6:40

Paľo, bohuzel takove odrudy tam nemeli, vim, ze snad Cydora a pak asi dve turecke odrudy lze konzumovat zasyrova, ale ty bohuzel.. mam po 8ks Pinter, Champion a Vranja, co jsem se dopidil tak bujneji porostou Pinter a Vranja, Paľo, jak je mam tedy zjara orezat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.33 (?), 2.11.2011 8:31
Champion je klasika, Pinter nepoznám a Vranju (Bereczcky) som teraz kúpil a som rád. Nielen preto, že má obrovské žlté lesklé hruškovité plody, ale aj preto, že potrebujem bujným rastom zaplniť dieru po vykopanej škumpe pri plote so susedom, kam idem dulu vysadiť. Hruškové dule majú vraj jemnejšiu a aromatickejšiu dužinu ako jabĺčkové. Zhruba metrové konáre korunky na jar klasicky skrátim o tretinu až polovinu, ako pri výsadbe jabloní. Terminálnym púčikom von, aby sa otvárala koruna. Nároky na pôdu sú podobné ako u jabloní, takže dám zásobný kompost a lisované kravské granule. Dula korení dosť plytko, takže pod duľami netreba hlboko rýľovať, ale radšej mulčovať, podobne ako pri kiwi. Nech sa Vám pri pestovaní darí a pošlite foto prvých plodov! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.11.2011 17:29

vsechny maji mit hruskovity tvar, jinak Pinter bude tvorit asi nejvetsi korunu - aspon jsem to nekolikrat nasel na webu, ze ma na m3 nejvetsi korunu... uz nyni je jako špičák nejvetsi, jsou roubovany na kdouloni MA...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.3 (?), 13.11.2011 11:53

Pro Mičurince: Kde jste sehnal odrůdu Vranja?

Děkuji Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.11.2011 13:14

je z Fytosu, udajne meli i Leskovačku - dle jedne pritelkyne z netu, ktera si ji tam koupila, kdyz jsem kupoval tak ta uz tam nebyla.. budete sazet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.3 (?), 13.11.2011 19:54

Chtěl bych. Teď jsem sehnal Champion, tak k němu chci ještě tuhle odrůdu. Jenomže Plzeň je trochu z ruky, jsem totiž z Moravy.  Díval jsem se na Fytos na webu a bohužel nemají e-shop. Chci zkusit pěstovat méně známé nebo chcete-li méně oblíbené druhy ovoce. Už pár let mám černou moruši, na jaře jsem si koupil oskeruši a teď kromě té kdouloně ještě mišpuli a tatarovu hrušku. Nechal jsem se inspirovat a navnadit tady na diskusním fóru.  Tak doufám, že nebudu zklamaný!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.11.2011 20:20

v Plzni toho maji urcite dost, navic mnohdy maji vyhradni pravo nabizet danou odrudu..

kdoulone urcite maji i v Droždíně nebo na prodejstromkucz, mne je lito, ze toto ovoce je skoro zapomenute takze jsme letos v provozovne vysadili prave ty kdoulone, nejakou tu mispuli, cerne moruse, aronie, kastanovnik - u toho musim sehnat jeste jinou odrudu kvuli opylovani, no letos se toho stalo.. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.220 (?), 14.11.2011 13:51

Připojím taky dotaz. Pořídila jsem si loni na podzim ze zahradnictví kdouloň odrůda Muškatnaja. Vůbec jsem tehdy netušila, že některé odrůdy musí mít opylovače. Stromeček je malý, nicméně na jaře krásně kvetl- ale plod žádný. Nicméně musím připojit, že to bylo zhruba v době, kdy byly v květnu ty šílené mrazíky a všechno okolo pomrzlo. Tak nevím- nevíte někdo, jestli zrovna tato odrůda potřebuje opylovače- případně jakého? Nebo mám ještě počkat, jestli přece jen nezaplodí? Moc děkuji Jity

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika