Cydonia oblonga - kdoule



HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?)
29.10.2011 20:53

Taky se dají kdoule dát do štrůdlu jako jablka. Stačí jen před použitím mírně povařit. Pro mičurince - jsem z Moravy, zkusím příští rok roubování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 155.121 (?), 27.10.2011 14:15

Ještě nekvetla.  KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.15 (?), 29.10.2011 9:56

Včera som v našom meste kúpil stromčeky s korunkou: dulu Vranja (syn.Bereczcky) a mišpuľu Nottingham, obidva sú na podpníku dule Adams. Keďže už nemám v prídomovej záhradke miesto, budem musieť najprv vykopať staršiu okrasnú červenolistú škumpu vlasatú a veľkoplodý drieň. Na nete som narazil na zaujímavú diplomovú prácu o antioxidačných účinkoch plodov dulí. Fotografiu červene kvitnúceho duľovca autorka nesprávne označila ako kvitnúcu dulu. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.10.2011 14:17

kolik u vas na Slovesnku vubec stoji kdouloň? velkoplody dřín je tady velmi drahy, pod 400kč ho ani náhodou nelze sehnat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.15 (?), 29.10.2011 17:04
Drieň som v predaji u nás nevidel, ale mišpuľa aj dula sa predávajú za 8€. Cením si ich viac ako drienky, preto musí drieň ustúpiť mišpuli. Podľa štítkov na stromkoch bola dula vypestovaná v Nemecku, mišpuľa pochádza z Rakúska. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 26.10.2011 22:26

Dík všem za pozitivní ohlasy. Tato odrůda je Isobilnaja, mám ještě odrůdu, která se jmenuje Morava (menší plody), vloni jsem si koupil Championa a narouboval odrůdu Brna. Další kdoule - Hruškovitá mi nějak nechce růst. Letos první plod, stromek je pořád malý. Nadmořská výška u mne je 200 m, půda je neutrální až mírně kyselá. Na pohled kdoule vypadají moc pěkně, ale s tím využitím už je to horší. Vloni jsem zkusil dkoule zavařit na kompot, ale nebylo to nic moc. Za syrova se dají i sníst (jen kousek), zjistil jsem, že je možno je přidat v malém množství i do leča, číny podobně jako třeba cukety.

Pokud by byl zájem, mohl bych je zkusit zjara naroubovat na kdoulové semenáčky.

celkový pohled na stromek
celkový pohled na stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.10.2011 23:07

Chci jeste dodat, ze nektere odrudy, asi 2-3 se daji jist za syrova! -z hlavy Cydora a pak nejake turecke- to jen, ze se ne vsechny musi nutne sterilovat apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.218 (?), 26.10.2011 23:17
Keď zavaríte plody dule bez podusenia, kompôt je moc tvrdý. Sterilizácia nestačí na zmäknutie. Presladený duľový kompôt s výrazne vyšším obsahom cukru ako u bežných zavarenín je voňavá delikatesa. Kto neochutnal, neuverí. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.27 (?), 27.10.2011 9:36

Dobrý den, Honzo, máte krásné kdoule a super stromek. K tomu zpracování, psala jsem již jinde, dobré jsou kandované jako dýně (i když trochu tužší, ale do těsta fajn), vynikající je želé (někde uvádějí jako sýr) třeba ve formičkách na vánoční tlapky nebo do srnčího hřbetu a potom nakrájet a dosušit, marmeládu jsem nejedla, ale prý je také mňam. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.10.2011 14:01

marmelada nebo spis jakoby dzem s kousky je bezkonkurencni!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 29.10.2011 20:53

Taky se dají kdoule dát do štrůdlu jako jablka. Stačí jen před použitím mírně povařit. Pro mičurince - jsem z Moravy, zkusím příští rok roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika