Slepice kulhá



host - 187.37 (?)
6.12.2013 20:31

Pane Smola,

mohla by to být Vápenka, nevím přesně co je to za nemoc. Slepice mají nohy bílé jako obrostrlé vápencem (nejsou krásně žluté, jak je normální). Je to nějake parchant, který si na těh nohách staví baráčky. Stačí vzít petrolej (prý je tato metoda drastická, počkejte až po mrazech) a dva dny po sobě natřít petrolejem, parchant se udusí a je po problému. Já to tak dělám řadu let a funguje. Petrolej se koupí v drogerii i štětec na natírání. Mnoho zdaru Libor Pírko 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 117.5 (?), 2.12.2013 22:18

Zdravím.

Paní Blanka přešla hřady jen letmou zmínkou a já myslím, že právě v tom bude příčina. Vsadil bych se, že původní pisatelka má hřady kulaté, přesněji válcovité, (viděl jsem i půlválce, kdy drůbež musela sedět na té oblině). Bidýlka hřadů musejí být plochá, 40x50 mm, naležato se sraženými, lépe se zakulacenými hranami. Všemi čtyřmi hranami.

Až příliš často dělají lidi hřady nesprávně v domění, že když to tak dělali rodiče či "staří" zkušení chovatelé, tak je to jistě dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.37 (?), 6.12.2013 20:31

Pane Smola,

mohla by to být Vápenka, nevím přesně co je to za nemoc. Slepice mají nohy bílé jako obrostrlé vápencem (nejsou krásně žluté, jak je normální). Je to nějake parchant, který si na těh nohách staví baráčky. Stačí vzít petrolej (prý je tato metoda drastická, počkejte až po mrazech) a dva dny po sobě natřít petrolejem, parchant se udusí a je po problému. Já to tak dělám řadu let a funguje. Petrolej se koupí v drogerii i štětec na natírání. Mnoho zdaru Libor Pírko 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.31 (?), 13.7.2016 13:05

Prosím o radu, slepice kulhá a má na noze mezi pařáty 2 boule.Jinak žere i snáší, Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 13.7.2016 15:35

Nožku poumývat, boule propíchnout, obsah vypustit, vymačkat, ranky polít nebo postříkat desinfekcí, přiložit kousek gázy, obvázat, kura izolovat-držet v suchém prostředí, krmit, napájet, kontrolovat-pozorovat. Nebo zabít, opařit, vykuchat a bude-li senzoricky-pohledem, počuchemcheeky, pohmatem ok-zkonzumovat. Další možnost za cinkylinky léčit pomocí Mvdr... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika