Plašiče - funguje to nebo to jsou vyhozené peníze?



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
18.12.2013 19:19

Jestli to byl opravdu (vlčák)tak to gratujuji, je to velice vzácně chované plemeno, na rozdíl od německého ovčáka, kterého chovám a na dvorku škodu nepáchá, je to o výchově a také trochu o majiteli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 2.6.2013 12:49, zobrazeno: 101486x

Zdravím všechny - chovám slepice, ale řádí u nás kuny - mám v úmyslu si pořídit ultrazvukový plašič - máte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Funguje to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.137 (?), 11.12.2013 19:46
To by mne také zajímalo. Na trhu je údajně spousta padělků, které nefungují, našel jsem i imitace zavedené značky parazitující na jméně (Weitech - waitech). Prodávají se i jakési testery, což ale funkci plašiče neotestuje, jen to, zda-li vydávají slibovaný ultrazvuk..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 11.12.2013 22:38

Koupil jsem zmiňovanou značku za těžký peníz, bohužel nefunguje to, potkani vesele řádí dál, vzduchovka a kočičí komando jsou jistotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.137 (?), 14.12.2013 22:46
Potkani jsou známí svou vychytralostí, nejen, že si zvyknou na cokoli, ale to, jak posílají zvědy ochutnávat a čekají, co to s nimi udělá, vyhýbají se pastem, jedům a další triky, to je fakt výzva. Mám objednané plašiče od Limburského (výrobce nevím) na kuny, také za těžký peníz, tak jsem zvědav. Když to nezabere, asi ukončím chov slepic, za cca rok postupně 6 slepic, krom toho už jsem vyzkoušel snad všechny babské a jiné JPP rady a jediný efekt, jaký pozoruji je ten, že místo, kde nacházím zakouslé ožrané slepice se posunuje po zahradě směrem k jejímu konci. U nás nepomáhá kočičí ani psí komando, ani nevím, jestli jsou to kuny, může to nakonec být liška nebo psík mývalovitý, jediné, co mohu s jistotou vyloučit jsou létaví dravci a pes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.195 (?), 16.12.2013 13:25

Píšete, že nepomáhá psí komando... Mám hodně velký chov různých ptáků (slepice samozřejmě také) a "vnější perimetr" mi střeží smečka ovčáků, to znamená, že mají volný pohyb ze všech stran objektu. Nevím, jak vypadá potkan (a to mám uskladněno mnoho metráků krmiv) a jakákoliv škodná by musela mít hodně dobrodužnou povahu, či přímo sebevražedné sklony, aby střežený prostor narušila. Neumím si představit byť už jen jednoho libovolného voříška, o "komandu" nemluvě, že by nechal lišku, či kunu a spol jen tak projít ke kurníku. Jen musí mít možnost ten kurník oběhnout - hlídat ze všech stran. Samozřejmě, pokud ta psí smečka spí doma pod postelí, moc nepomůže...

Jinak v případě okousaných slepis bych sázel na tu kunu, tchoře... Liška by si je odnesla.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.12.2013 9:17

Moje zkušenost s vlčákem a slepicema je ta, že vlčák zakousl každou slepici, ke které se dostal, včetně našich. Takže se moc na obranu slepic proti kunám a podobným neosvědčil. V tomto ohledu nadělal víc škody jak užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 18.12.2013 19:19

Jestli to byl opravdu (vlčák)tak to gratujuji, je to velice vzácně chované plemeno, na rozdíl od německého ovčáka, kterého chovám a na dvorku škodu nepáchá, je to o výchově a také trochu o majiteli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 19.12.2013 19:51

K Ferdovým vlčákům - je to kus od kusu, dodnes se u nás vzpomíná na čubu, která vraždila slepice, i kdyby měla rozkousat, podhrabat pletivo a dostat výprask. Přitom jinak cvičená a poslušná, ale prostě slepice nee. Další kus bez ohledu na zranění likvidoval ježky, hrabal v slámě, cvakal čelistmi a pak ho měl, jako by bodliny nevadily. Současná čuba zakusovala všechny neopatrné kočky, přešlo jí to po prvních štěňatech, ale slepice by lovila také velmi ráda, naštěstí nemá vytrvalost v překonávání pletiva. Co se týká hrabání, nadělá víc škody než krtci, je schopná ukrást a zahrabat 10 l kýbl a další věci, které se jí zrovna zalíbí. Ale pokud by hlídala prostor okolo kurníku dokola, věřím, že by uhlídala. 

Jen tak mimochodem, moje dvě slepice honí opatrné kočky, které z nich mají respekt. Ale naopak se bojí jednoho kocoura, to křičí, utíkají a ten ***** po nich jde. Je to docela legrace, jak to mají zmáklé, jak rozeznávají jednotlivce od sebe. Potřeboval bych dálkové ovládání pro toho jednoho kocoura. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.150 (?), 30.5.2017 9:29

Když pominu že jediný pes, který má v názvu plemene "Vlčák" je Československý, nesmíte se divit, že váš kříženec  křížence bez základů výcviku, možná i kdysi Německého ovčáka zrovná neviniká inteligencí a dáví nač přijde. Většina terierů, se kterými si někdo dá práci a vysvětlí jim co je slepice a co bažant svou práci dělá na 100%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 24.2.2018 18:48

Máte pravdu, moje nepřesnost, byli to němečtí ovčáci.

Funkční plašič existuje, jen má vyšší výkon, než ty prodávané, ale odkaz by tu stejně nevydržel. Udržuje ale prázdnou půdu, obávám se, že slepicím by nebyl ku prospěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika