Kuřata na zimu



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
20.8.2014 9:29

Ahoj vše a díky za rady i optimistická přání.heart Pravděpodobně vše nechám na jaro. V únoru si nechám od kamarádky - chovatelky vylíhnout kuřátka a hurá na věc :-) 

Začátečník nejsem - dlouhou řadu let jsem ošetřoval slepice s dědou a nyní pořízuji vlastní chov. Rádce děda již bohužel není, proto otázka zde na fórů - chtěl jsem znát názor jiných.

Do užšího výběru plemene postoupily Šumavanky a České zlaté kropenky .. nějaké nápady na zajímavé odolné plemeno snáškové nebo kombinované? 

Prostoru mám více než dostatek (3000m2 jen pro drůbež)

Co se vynesených nosnic týče, tak slepici z drubežárny principiálně nechci - ne, že by byly špatné, ale je to spíše o postoji - odmítám dávat peníze někomu, kdo chová zvířata způsobem, který se mi nelíbí. (To samé jsem například praktikoval u psů a zvolil raději psa z kvalitní stanice, než z množírny s nevhodným ustájením, kde byl za 1/3 ceny. 

Chovatelství zdar :-)

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 19.8.2014 7:51, zobrazeno: 19791x

Ahoj všem,

nedávno jsem zakoupil nemovitost vhodnou pro chov slepic a tak zvažuji, jestli čekat se začátkem chovu na jaro, nebo si pořídit kvočnu s kuřátky na zimu (konec září). 

Je mi jasné, že zima = krátký den, větší riziko napadení kunou / liškou, náročnější krmení. Na druhou stranu by slepky začaly snášet už někdy z jařa :)

Uvítám názory / připomínky.

PS. Podotýkám, že odrostlé kuřice z firem á la Kavapo či jiných pojízdných koncentráků nechci.  

Díky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.169 (?), 19.8.2014 11:06

Dobrý den a gratulace k nemovitosti.
S kvočnou a kuřaty vylíhnutými na konci prázdnin už bývaly, proti vylíhnutým na jaře, problémy. Na druhou stranu, vzhledem k fyziologii slepic, podzimní kuřata nebyla až tak častá.
„Slepičí koncentráky.“ Slepice vyřazované z klecového chovu mají jednu velikánskou přednost. Jsou totiž v hale prosté nákaz a jsou, jako dospělá drůbež, podstatně odolnější k nákaze. A tak když si pořídíte (lépe na jaře) 10 kusů „vynesených“, vyselektujete 2-4 špatně se adaptujících, slabých atd., budete mít na rok 6-8 kusů, které budou výborně snášet a budou bez problémů. Za rok chov vyčistíte a cyklus zopakujete. Snadné, levné a zdravé. Mně to tak vyhovovalo. Domnívám se, že zvlášť pro začátečníka, ideální. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.241 (?), 19.8.2014 12:40

Dobrý den,

přidávám se k předchozímu příspěvku. Léta praktikuji nákup "vynesených" slepic z velkochovu. Přijedete si pro ně, sám si je dovezete domů, stojí kolem 50kč. Leckdy se mi stalo, že velkochov se zbavoval z kapacitních důvodů nosnic, kterým nebyl ani rok. Snášejí mi doma při normální péči ještě dva roky velice slušně. Naše drůbežárna vyprodává ve dvou vlnách, na jaře i teď na podzim, pokud jsem brala slepice podzimní, nebyl mezi nimi vzhledem k těm jarním žádný rozdíl.

Hodně úspěchů, hodně vajec, žádné čmelíky a neutuchající nadšení!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 20.8.2014 9:29

Ahoj vše a díky za rady i optimistická přání.heart Pravděpodobně vše nechám na jaro. V únoru si nechám od kamarádky - chovatelky vylíhnout kuřátka a hurá na věc :-) 

Začátečník nejsem - dlouhou řadu let jsem ošetřoval slepice s dědou a nyní pořízuji vlastní chov. Rádce děda již bohužel není, proto otázka zde na fórů - chtěl jsem znát názor jiných.

Do užšího výběru plemene postoupily Šumavanky a České zlaté kropenky .. nějaké nápady na zajímavé odolné plemeno snáškové nebo kombinované? 

Prostoru mám více než dostatek (3000m2 jen pro drůbež)

Co se vynesených nosnic týče, tak slepici z drubežárny principiálně nechci - ne, že by byly špatné, ale je to spíše o postoji - odmítám dávat peníze někomu, kdo chová zvířata způsobem, který se mi nelíbí. (To samé jsem například praktikoval u psů a zvolil raději psa z kvalitní stanice, než z množírny s nevhodným ustájením, kde byl za 1/3 ceny. 

Chovatelství zdar :-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.162 (?), 21.9.2014 21:54

Zrovna před 2-mi dny jsem vytáhla kuřata z líhně, jsou v umělé kvočně, a ve zděném kurníku. Myslím že nebude žádný problém, vloni nám slepice vyseděla kuře venku pod terasou a byla tam s nímaž do konce listopadu, teprve potom se přestěhovali do kurníku. Všechno bylo v pohodě!!! Důležité je, aby měli první 2 měsíce teploučko, Tak aŤ se daří!!! :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.130 (?), 21.9.2014 23:46

Máte pravdu, chovám kočky, a ty množírny jsou hrozné, a 3 roky mám slepice, a ty vynesené bych také nechtěla. Naše holky jsou krásné, snáší jako o život a jsou v rámci omezení kapacity mozku "chytré". Doporučuji Maransky. Snáší víc, než se píše, a krásně hnědá vejce. A pak Vlašky, inteligentní vůdkyně hejna, hned po kohoutovi. Snáška výborná. Taky jsem měla Leghorny a Minorky. Spokojenost s oběma plemeny. Kamarád má nově kropenky, a nějak si stěžuje na snášku. Ale slepice je to hezká a má historii... Já bych z těchto dvou zvolila spíš Šumavanku. Koneckonců jeden z rodičů byl myslím kropenka. Snáší víc a je i masitější. Odolné jsou obě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika